Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Marszałkowski
Reklama

Marek Wojtaszek został nowym konsultantem wojewody podkarpackiego w dziedzinie medycyny ratunkowej, a Barbara Syrek – w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego.

Konsultanci medyczni pełnią funkcje opiniodawcze i doradcze. Przeprowadzają także kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na terenie województwa.

Dr Marek Wojtaszek, który jest pracownikiem rzeszowskiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2. Pracuje tam jako starszy asystent w Klinice Intensywnej Terapii i Anestezjologii z Ośrodkiem Ostrych Zatruć. Ponadto zajmuje się również działalnością naukową.

Dr Wojtaszek jest również kierownikiem Zakładu Ratownictwa Medycznego, Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Katedrze Ratownictwa Medycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Poza tym, jest także adiunktem w Instytucie Położnictwa i Ratownictwa Medycznego UR.

Barbara Syrek pracuje jako specjalistka pielęgniarstwa psychiatrycznego na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym i w Poradni Zdrowia Psychicznego Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, gdzie do niedawna pełniła funkcję oddziałowej.

Chociaż powołania na konsultantów medycznych obowiązują od 1 listopada, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła je oficjalnie w piątek 3 listopada. Kadencja konsultantów trwa 5 lat.

Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Marszałkowski
Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Marszałkowski

(mo)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama