Zdjęcie: Jerzy Zygadło / Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii.

Nominację otrzymała z rąk Teresy Kubas-Hul, wojewody podkarpackiego. – To dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt – mówi Katarzyna Styczkiewicz, która od prawie dekady posiada dyplom specjalisty kardiologa.

– Choroby układu krążenia są uznawane za epidemię współczesnej cywilizacji. W ostatnich latach, mimo ciągłego postępu medycyny, uzyskano tylko niewielką poprawę i choroby kardiologiczne nadal stanowią wiodącą przyczynę zgonów wśród Polaków – zwraca uwagę. 

Katarzyna Styczkiewicz jest profesorem Uniwersytetu Rzeszowskiego z Kolegium Nauk Medycznych, koordynatorem ds. kardiologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. 

Prof. Styczkiewicz posiada trzy specjalizacje: z zakresu chorób wewnętrznych, kardiologii oraz hipertensjologii (nadciśnienia tętniczego). Pracowała dla czołowych ośrodków w Polsce i za granicą, m.in. w Mediolanie (Istituto Auxologico) i Krakowie (Uniwersytecki Szpital).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Katarzyna Styczkiewicz jest autorką około 50 publikacji z dziedziny kardiologii, rozdziałów w podręcznikach oraz kilkudziesięciu doniesień ze wspomnianej dziedziny prezentowanych zarówno na konferencjach krajowych, jak i zagranicznych.

Styczkiewicz brała udział i kierowała szeregiem krajowych i europejskich projektów. Jej zainteresowania koncentrują się wokół leczenia nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca oraz problemów kardiologicznych chorych z nowotworami.

W 2021 roku Katarzyna Styczkiewicz uzyskała prestiżowy tytuł Fellow of European Society of Cardiology. W 2023 roku weszła do zarządu głównego Sekcji KardioOnkologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Styczkiewicz znalazła się na liście „100 Kobiet Roku 2022” opublikowanej na łamach Forbes Women. Znalazły się na niej przedstawicielki nauki, biznesu i finansów, wybitne artystki, liderki polityczne, kobiety osiągające najwyższe wyniki w sporcie i innych domenach.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama