Zdjęcie: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

W dziedzinie okulistyki wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart będzie doradzał lek. med. Klaudiusz Gerke, a w dziedzinie otorynolaryngologii dziecięcej – dr n. med. Leszek Kłębukowski.

O powołaniu od poniedziałku (27 czerwca) Klaudiusza Gerke na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie okulistyki i Leszka Kłębukowskiego na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie otorynolaryngologii dziecięcej, poinformował Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. 

Obaj zostali powołani przez wojewodę Ewę Leniart na pięcioletnią kadencję.

Lek. med. Klaudiusz Gerke pracuje w NZOZ Oko-Res w Rzeszowie. Pełni funkcję przewodniczącego zarządu podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Advertisement

Dr n. med. Leszek Kłębukowski zaś pracuje w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, w Podkarpackim Centrum Medycznym w Rzeszowie SPZOZ oraz w Podkarpackim Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Rzeszowie.

Urząd Wojewódzki przypomina, że konsultanci, na potrzeby administracji rządowej, opiniują, doradzają i kontrolują podmioty świadczące usługi finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, współpracują też z Rzecznikiem Praw Pacjenta. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama