Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, wydała rozporządzenie dotyczące ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie Podkarpacia. 

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych nie obowiązuje 31 grudnia 2015 r. i 1 stycznia 2016 r.

– Nie są nim objęci organizatorzy imprez, przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych, którzy posiadają odpowiednie zezwolenia – poinformowała Agnieszka Skała z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Zakaz nie dotyczy również służb, jednostek ratowniczych i osób używających np. petard sygnalizacyjnych, rakiet do sygnalizacji podczas mgły lub deszczu w celu wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

– Rozporządzenie ma na celu zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny – dodaje Agnieszka Skała.

Rozporządzenie wojewody obowiązuje do 10 stycznia 2016 r.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. cóż za niesamowita inteligencja u tej pani z pisdlandu…Nie ma się co dziwić….same nakazy i zakazy. Ciekawe tylko po co? Przecież i tak nikt nie będzie jej słuchał…Tym ludziom naprawdę sie wydaje,że oni coś znaczą???

  2. proponuję również z powodu ” Rozporządzenie ma na celu zmniejszenie liczby wypadków ” wprowadzic zakaz używania prądu, wodu, gazu, ognia,samochodów, rowerów, butów i wykałaczek!

  3. Kolejny przepis którego władza nie będzie w stanie wyegzekwować, kolejny przepis który z góry wiadomo, ze będzie powszechnie łamany

Comments are closed.