Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jak wyglądało życie Ukraińców przed wybuchem wojny i jak zmieniło się po 24 lutego 2022 roku? Na te pytania będzie odpowiadał Paweł Pieniążek, autor książki „Opór”. 22 lutego w Wyższej Szkole informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

W spotkaniu, poza Pawłem Pieniążkiem, weźmie udział również reporter i były korespondent wojenny Wojciech Jagielski. Spotkanie i dyskusja wokół książki „Opór” odbędzie się 22 lutego (środa), o godz. 12:00 w auli WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2.

Na spotkaniu kupicie „Opór” i wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego” – „Sława Ukrainy”. Moderatorem dyskusji będzie dziennikarz Jacek Stawiski. Współorganizatorami wydarzenia, któremu patronuje Rzeszów News, są Fundacja Tygodnika Powszechnego i TP. 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, po pobraniu zaproszenia

Paweł Pieniążek w „Oporze” relacjonuje życie Ukraińców w przededniu wybuchu wojny i jak zmieniło się ono po 24 lutego 2022 roku. 

„Niemal z dnia na dzień Ukraińcy musieli zmienić swoje dotychczasowe życie i zmierzyć się z wojną, która stała się jednym z największych wyzwań Europy od końca drugiej wojny światowej” – opowiada o swojej książce Paweł Pieniążek.

Paweł Pieniążek relacjonował wydarzenia w Ukrainie z pierwszego frontu walki i im właśnie poświęcił swoją nową książkę. Jego bohaterami są Ukraińcy, którzy w tragicznych okolicznościach, rzucając wyzwanie strachowi, starają się ratować swój kraj.

Paweł Pieniążek wprowadza nas w wojnę spokojnie, bez emfazy. I poraża jej prawdą, jaką jest nieskończone okrucieństwo – mówi o „Oporze” Krystyna Kurczab-Redlich, polska dziennikarka i reportażystka, wieloletnia korespondentka w Rosji. 

Książkę wydało wydawnictwo W.A.B.

Paweł Pieniążek współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Relacjonował wydarzenia m.in. z Afganistanu, Górskiego Karabachu, Iraku, Syrii i Ukrainy. Napisał „Pozdrowienia z Noworosji”, „Wojna, która nas zmieniła” i „Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii”.

Zdjęcie: materiały prasowe

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama