Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

W Rzeszowie uruchomiono Wojskowe Centrum Rekrutacji. To jedno z rozwiązań, które ma skrócić czas ubiegania się o służbę i uprościć samą rekrutację.

Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało się wprowadzić zmiany, które ułatwią proces rekrutacji wszystkim ubiegającym się o służbę wojskową. 

– Powodzenie tych zmian jest dla nas wszystkich bardzo ważne, ponieważ przed polskimi Siłami Zbrojnymi stoi bardzo poważne zadanie – odbudowy rezerw osobowych – mówiła w czwartek podczas otwarcia WCR w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Udogodnienia dla osób, które swoją przyszłość planują związać z wojskiem, to m.in. krótszy o 140 dni proces rekrutacji (50 zamiast 190), możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez internet (www.zostanzolnierzem.pl), a także otwarcie Wojskowych Centrów Rekrutacji. Szczególne zainteresowanie budzą te ostatnie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują w nich wszystkie niezbędne formalności – przekonują urzędnicy. – Odbędą rozmowę kwalifikacyjną i rozmowę z psychologiem, staną też przed komisją lekarską. Jeśli zyskają od nich pozytywną opinię, jeszcze tego samego dnia otrzymają kartę powołania na szkolenie podstawowe – zapewniają. 

Jedna z takich placówek działa już w Rzeszowie. Mieści się w bazie Wojskowej Komendy Uzupełnień przy ul. Konopnickiej. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama