Reklama

W Inkubatorze Technologicznym Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis” w Jasionce są jeszcze wolne powierzchnie biurowe i produkcyjne. Do wynajęcia są biura o łącznej powierzchni ok. 100 m kw. oraz dwa moduły produkcyjne, każdy po 740 m kw.

[Not a valid template]

 

Świetna lokalizacja, doskonała infrastruktura, możliwość korzystania z bezpłatnych porad fachowców i uczestniczenia w szkoleniach i spotkaniach biznesowych czynią z Inkubatora Technologicznego idealne miejsce do prowadzenia biznesu.

Cena wynajmu pomieszczenia biurowego wynosi 35 zł netto za m kw., natomiast pomieszczenia produkcyjno-usługowego – 26 zł netto za m kw. Dodatkowo obowiązują ulgi czynszowe w wysokości 50 proc. w pierwszym roku działalności, 45 proc. w drugim roku, 40 proc. w trzecim roku i 35 proc. w czwartym.

– Adres Jasionka 954 staje się pożądanym i wręcz modnym, jeśli chodzi o lokalizację biznesu, co podkreślają działający tu przedsiębiorcy – mówi Dawid Adamski, kierownik Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego „Aeropolis”.

– Na początku niektórym chyba trudno było się przekonać do lokalizacji firmy poza Rzeszowem, ale szybko zauważyli, że odległość od miasta wcale nie jest tak duża i można ją pokonać samochodem w ciągu kilku, kilkunastu minut. Cały czas pracujemy nad jeszcze lepszym skomunikowaniem inkubatora za pośrednictwem komunikacji miejskiej, by ułatwić dojazdy pracującym tu osobom – dodaje Adamski.

Darmowe usługi doradcze

Korzystne ceny najmu i liczne ulgi to nie wszystko. Przedsiębiorcy, którzy otrzymają pozwolenie na prowadzenie działalności w Inkubatorze, mogą nie tylko wynająć na korzystnych warunkach pomieszczenia biurowe oraz produkcyjno-usługowe, ale również korzystać z dostępnego zaplecza infrastrukturalnego, technicznego oraz konferencyjnego.

Można też korzystać z bezpłatnych usług doradczych w zakresie: własności intelektualnej, wzornictwa przemysłowego, księgowości i prawa, a także usług Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis.

Przedsiębiorcy mogą również uczestniczyć w spotkaniach networkingowych, takich jak: „Śniadanie biznesowe”, „Bez szpilek i krawata” czy „Akademia AEROPOLIS”.

Ponadto Inkubator Technologiczny dysponuje salą konferencyjną, w której można zorganizować spotkanie biznesowe, szkolenie lub konferencję na 200 osób. Cena wynajmu sali wynosi 800 zł netto za dzień.

 Jak zostać przedsiębiorcą w Inkubatorze?

Inkubator Technologiczny jest miejscem prowadzenia działalności gospodarczej dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które wykorzystują wysokie technologie w branży lotniczej, informatycznej, elektromaszynowej, biotechnologicznej oraz chemicznej.

– Mogą tu prowadzić działalność podmioty, które wyszły z Preinkubatora Akademickiego PPNT; studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi wyższych uczelni z terenu Podkarpacia, a także przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie PPNT bądź planujące taką działalność –  tłumaczy Dawid Adamski.

Procedura przyjmowania firmy do Inkubatora rozpoczyna się od spotkania z przedstawicielami PPNT i zapoznania z ofertą Inkubatora Technologicznego. Następnym krokiem jest złożenie wniosku oraz dokumentów aplikacyjnych i określenie potrzeb lokalowych.

Wniosek kierowany jest do opiniowania do Rady Inkubatora Technologicznego, a potem do zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, który podejmuje ostateczną decyzję o udzieleniu wsparcia. Na koniec następuje podpisanie umowy i przyjęcie do Inkubatora Technologicznego

Więcej informacji o Inkubatorze Technologicznym można znaleźć na stronie inkubator.rarr.rzeszow.pl

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: