Zdjęcie: Borey

Klub motocyklowy Steel Roses MC East Gate wystawił na licytację niezwykły eksponat. Piękny, mroczny i z pazurem. To gitara elektryczna skonstruowana z części motocyklowych.

 

Zdjęcia: Borey

Customowa gitara to wspólne dzieło Steel Roses i Pusz Guitars. Pełnowymiarowy i pełnowartościowy instrument, a jednocześnie jedyny w swoim rodzaju. Efekt… zachwycający.

– Brat Piter z Prezentów-Kutych wykuł łańcuch, dołożył zębatki i świece oraz kilka mechanicznych elementów, żeby gitara nabrała industrialnego wigoru. Mistrzowie z Pusz Guitars ambitnie podeszli do tematu i wpasowali w naszą rzeźbę, swojego 27-calowego barytona – mówi Damian Dorosz ze Steel Roses MC East Gate Poland.

Potrzebne były jeszcze struny, przetwornik, a customowy pickup został wzmocniony preampem. I tak powstała gitara do ciężkiego grania, na której „solówka potrafi dolecieć do odległej galaktyki” – opisują twórcy instrumentu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gitarę można obejrzeć w salonie Harley-Davidson Rzeszów, będzie tam do soboty, 28 stycznia. Gdy powstawał ten tekst w licytacji uczestniczyło 18 osób, a gitara osiągnęła cenę 3 850 zł. A tak brzmi. 

 

Steel Roses i Pusz Guitars kolejny raz wspierają WOŚP. W zeszłym roku też wystawili na aukcję gitarę, ale tamta nie grała. Obiecali, że na kolejny finał WOŚP zbudują pełnowartościowy instrument.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama