Zdjęcie: Materiały prasowe

Inauguracja serii zaplanowana jest na 6 czerwca. Premierowych odcinków będzie można posłuchać w soboty na antenie Akademickiego Radia Centrum Politechniki Rzeszowskiej.

– Tworzymy eksperymentalny program dla sceptyków i pasjonatów nauk ścisłych, łatwą do przełknięcia kwantową porcję wiedzy z dziedziny szeroko rozumianych nauk przyrodniczych – wyjaśniają „Pani Małgosia” i „Pan Paweł”, twórcy Radiolatorium.

„Paweł Paweł” to Paweł Pasterz, znany w Rzeszowie pasjonat nauki i uczeń Adama Słodowego. „Pani Małgosia” zaś to Małgorzata Wilczak to miłośniczka literatury popularnonaukowej i nauczycielka.  

W każdą sobotę po godz. 11:00 na antenie radiowej Akademickiego Radia Centrum Politechniki Rzeszowskiej oraz w podcastach publikowanych na www.radiolatorium.pl załoga Radiolatorium w lekki i zabawny sposób odpowie na trudne pytania, a także zaprezentuje pyszne eksperymenty i niezwykłą technikę.

Program od początku istnienia cieszył się dużą popularnością i zdobył sympatię odbiorców. Po czterech tygodniach obecności na antenie został zauważony przez Kuratorium Oświaty, a w grudniu 2010 r. uzyskał Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Po 10 latach nadawania audycja zniknęła z przestrzeni medialnej z przyczyn niezależnych od twórców i autorów. Teraz, dzięki staraniom twórców i sympatyków, wraca z większym rozmachem.

– Zamieniamy nasze studio radiowe w interaktywne laboratorium eksperymentalne, w którym przy pomocy profesjonalnych urządzeń i pomocy naukowych bawimy się nauką i techniką – zachęcają naukowcy-radiowcy.

Do serwisu dostępnego ze strony głównej www.radiolatorium.pl podłączone będą wirtualne, interaktywne eksperymenty i schematy, ilustrujące wybrane zagadnienia z omawianych na antenie dziedzin.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama