Zdjęcie: materiały Teatru Przedmieście

W maju Teatr Przedmieście zagra pierwsze spektakle po pandemicznej przerwie. W repertuarze „Kroniki Podwórkowe” i „Kiedyś ci opowiem…”. 

W niedzielę (23 maja) Przedmieście wystawi „Kroniki podwórkowe”, a 29 i 30 maja oraz 6 czerwca – „Kiedyś ci opowiem…”. Wszystkie spektakle zaplanowano na godz. 19:00. 

Bilety na „Kroniki podwórkowe” kosztują 40 lub 30 zł (ulgowe), a na „Kiedyś ci opowiem…” 50 lub 40 zł (ulgowe). Sztuki wystawiane są na scenie Teatru Przedmieście przy ul. Reformackiej 4 w Rzeszowie. Rezerwacji miejsc dokonać można pod nr. tel. 667 714 730. 

„Kroniki podwórkowe” są próbą cofnięcia się do dzieciństwa, którego krajobraz wypełniony jest wspomnieniami zarówno sielskimi, jak i bolesnymi. W tle tej historii są burzliwe lata 80., czarno-białe fotografie, pochody pierwszomajowe i cień Czarnobyla. Spektakl wyreżyserowała Aneta Adamska-Szukała, występują: Aneta Adamska-Szukała, Paweł Sroka i Maciej Szukała.
 
„Kiedyś Ci opowiem…” opowiada o sile pamięci, nieuchronności przemijania i o życiu pośmiertnym. Jego bohaterką jest kobieta, która powołuje do życia świat dzieciństwa i młodości swojego ojca, by spróbować go ocalić. Za reżyserię odpowiada Aneta Adamska-Szukała. W obsadzie są: Iwona Błądzińska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała.
 
(cm)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
 
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama