Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Jesienią samoloty typu Bombardier CRJ-900 będą odlatywać z lotniska w Jasionce do stolicy Bawarii sześć razy w tygodniu. 

Loty Lufthansy z Rzeszowa do Monachium będą wczesnym popołudniem, codziennie z wyjątkiem sobót. Pierwszy rejs na tej trasie od czasu zawieszenia lotów zaplanowano na niedzielę 25 października. Najtańszy bilet w obie strony kosztuje ok. 450 zł.

Znany jest już także rozkład lotów na sezon zimowy Ryanaira i LOT-u. Boeingi irlandzkiego przewoźnika polecą z Rzeszowa do Londynu (codziennie), Dublina (3 razy w tygodniu), Manchesteru i Bristolu (2 razy w tygodniu) oraz East Midlands (raz w tygodniu).

LOT zaoferuje podróżnym codzienne połączenia z Warszawą – od poniedziałku do soboty 3 razy dziennie, a w niedziele 2 razy dziennie.

W porównaniu z ubiegłorocznym rozkładem w sezonie zimowym liczba regularnych rejsów krajowych obsługiwanych przez podrzeszowskie lotnisko zmniejszy się tym samym o 33 procent, a międzynarodowych – o 27 procent.

Ruch pasażerski w Jasionce rośnie

W sierpniu Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył 33 tysiące pasażerów, to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Głównym motorem wzrostu jest Ryanair, który przywrócił już ponad 60 procent pierwotnie zaplanowanej siatki połączeń.

W sierpniu z usług irlandzkiego przewoźnika skorzystało ponad 20 tys. pasażerów, najwięcej na trasach do Londynu i Dublina. Sporą popularnością cieszyły się też loty krajowe (LOT) z Rzeszowa do Warszawy, Gdańska i Szczecina. Łącznie tych trasach było ponad 10 tysięcy podróżnych. 

Mimo dużego, bo ok. 70-procentowego spadku ruchu, kierownictwu lotniska pozwala to optymistycznie patrzeć w przyszłość. 

– Stopniowo odbudowujemy zaufanie podróżnych do samolotu jako najszybszego, a zarazem bezpiecznego środka transportu. Ufam, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszej siatki połączeń, jak i wzrost poziomu wypełnienia rejsów – przekonuje Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: