Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który ukradł dwa rowery przy ulicy Miłej w Rzeszowie. Jednoślady wróciły do ich właścicieli. 

Do pierwszej kradzieży doszło w styczniu br. Łupem złodzieja padł rower o wartości ponad 1000 złotych. Jakiś czas później, w tym samym miejscu, zginął rower o wartości ok. 4000 zł. Złodziej wykorzystał fakt, że jednoślady nie były dobrze zabezpieczone.

Kryminalni rzeszowskiej komendy ustalili złodzieja. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. W jego mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli jeden rower. Drugi ukrył w miejscu, które 35-latek sam im wskazał. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Tłumaczył, że w marcu, wracając od znajomej, zszedł do garażu podziemnego jednego z bloków i zabrał rower. W identyczny sposób ukradł pierwszy rower parę tygodni wcześniej – informuje asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji. 

35-latek usłyszy zarzut kradzieży cudzej rzeczy, za co grozi do 5 lat więzienia. Odzyskane rowery wróciły już do swoich właścicieli.

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama