Reklama

Robodance z Kirgistanu, karciany magik z Kijowa, egotyczna tancerka z Kazachstanu oraz znakomite akrobatki z Rzeszowa – to tylko niektóre z atrakcji finału III edycji „WSIiZ ma talent”.

[Not a valid template]

 

III Międzynarodowy Konkurs Artystyczny „WSIiZ ma talent” to impreza, w której studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prezentują na scenie swoje rozmaite talenty. Podczas castingu jury wyłoniła 15 finalistów, do których dołączą jeszcze artyści z „dzikimi kartami”.

– Przez cały rok akademicki śledzimy artystyczne inicjatywy studentów, trzymamy rękę na pulsie i staramy się wychwytywać wszystkie talenty. Dlatego w wyjątkowych przypadkach młodzi artyści mogą otrzymać przepustkę do finału nawet bez udziału w castingu. W tym roku jurorzy zasugerowali, aby rozważyć „dzikie karty” dla 2-3 osób spoza grupy wybranych finalistów – mówi Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny Klubu IQ.

Najwięcej jest wokalistów. Szczególnie interesująco zapowiadają się występy duetu beatboxerów oraz tercetów wokalnych – męskiego i żeńskiego. W poprzednich edycjach triumfowali tancerze i wokaliści, ale wielu uczestników zaskakiwało także innymi umiejętnościami.

Konkurs, w którym główna nagroda to 1000 zł, ma charakter międzynarodowy, ponieważ na uczelni studiują młodzi ludzie z wielu krajów. Artystów oceniać będzie profesjonalne i komplementarne jury.

Wielki finał odbędzie się w najbliższą środę (16 grudnia) o godz. 19:00 w Klubie IQ w budynku WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2. Swoje nagrody przyznają także widzowie i dziennikarze. Koncert finałowy jest otwarty dla publiczności.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: