Reklama

Ponad 7 tysięcy studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęło nowy rok akademicki 2014/2015. 

[Not a valid template]

 

Uroczysta inauguracja roku odbyła się w poniedziałek (6 października) w Centrum Edukacji Międzynarodowej, w kampusie uczelni w Kielnarowej.

WSIiZ istnieje od 18 lat. Uczelnia kształci obecnie na 14 kierunkach. Do tej pory rzeszowską szkołę wyższą ukończyło 34 tys. absolwentów. Studia pierwszego roku 2014/2015 rozpoczęło ponad 2200 studentów, w tym 500 obcokrajowców.

W  WSIiZ studiuje ponad 1 700 studentów z zagranicy z kilkunastu państw z całego świata. Do tej pory uczelnia wydała ok. 70 tys. międzynarodowych prestiżowych certyfikatów, głównie informatycznych, językowych i biznesowych.

Uczelnia, jako pierwsza w Polsce i jedna z 5 w Europie, prowadzi anglojęzyczne studia Aviation Management (zarządzanie lotnictwem). W tym roku poszerzyła ofertę o kierunek dietetyka.

W WSIiZ pracuje wiele autorytetów w swoich dziedzinach, m. in. prof. Aleksander Hall, prof. Jan Winiecki, członek Rady Polityki Pieniężnej, prof. Jan Woleński, laureat Polskiego Nobla 2013, a także profesorowie z USA i Europy Zachodniej. Uczelnia współpracuje z ks. prof. Michałem Hellerem, założycielem fundacji Centrum Kopernika.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: