Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny rekrutuje uczestników projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków”.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Z oferty WSIiZ mogą korzystać uczniowie szkół ponadpodstawowych (w wieku 15-20 lat). Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów.

– To rozwiązanie przede wszystkim dla uczniów, którzy zastanawiają się nad kierunkiem studiów oraz swoją karierą zawodową. Uczniowie mogą wybrać warsztat graficzny, multimedialny lub lotniczy – wyjaśnia Ksenia Burghardt z WSIiZ w Rzeszowie.

Każde z zajęć, to blok 18 godzin rozwijających zainteresowania uczniów z wybranej dziedziny. Po szkoleniu, młode osoby będą mogły zacząć rozwijać tzw. kompetencje miękkie. Zadanie „Znajdź pomysł na siebie” umożliwia wybór jednego z pięciu tematów:

– „Orientacja na karierę”

– „Kreatywność w pracy”

– „Kreatywny lider”

– „Stres przyjaciel czy wróg”

– „Czas na karierę – zdecyduj dobrze o swojej przyszłości”.

Warsztaty będą online na Cisco Webex. – Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Otrzymujemy wiele zapytań o możliwość uczestnictwa w warsztatach – mówi Agnieszka Cieśla, koordynator projektu „Uczelnia otwarta dla nastolatków”.

Aktualnie trwa kolejna tura rekrutacji – do 20 maja. – Zajęcia zostaną uruchomione po zebraniu się pełnej grupy na dany warsztat – wyjaśnia Cieśla. Szczegółowe informacje o projekcie są na stronie internetowej oraz w Biurze Projektu pod numerem: (17) 86 61 445.

Po zakończeniu warsztatów uczniowie otrzymają certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama