Reklama

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji to najlepsza uczelnia prawnicza na Podkarpaciu i trzecia wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Tak wynika z opublikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną VIII „Rankingu Wydziałów Prawa”.

W Polsce 35 uczelni prowadzi studia na kierunku „prawo”. Wśród nich 19 to uczelnie niepubliczne. Jedną z najlepszych niepublicznych jest właśnie Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Rzeszowska uczelnia wyprzedziła również kilka uniwersyteckich wydziałów prawa.

WSPiA już po raz drugi została sklasyfikowana w Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej, utrzymując wysoką trzecią pozycję wśród uczelni niepublicznych w Polsce. – Wyprzedziły nas tylko uczelnie z Warszawy – podkreśla Przemysław Pawlak, rzecznik prasowy WSPiA.

Z porównania punktów wynika również, że WSPiA jest najlepszą uczelnią prawniczą na Podkarpaciu i śmiało może konkurować z publicznymi Wydziałami Prawa. W ogólnej punktacji WSPiA uzyskała łącznie 70 punktów, poprawiając ubiegłoroczny wynik.

– Pokazuje to, że z roku na rok Wyższa Szkoła Prawa i Administracji jest mocniejsza i kształci na jeszcze wyższym poziomie – dodaje Pawlak.

Autorzy rankingu szczególnie docenili WSPiA za „Jakość i siłę kształcenia”. W tej kategorii uczelnia zajęła 2 miejsce. Jak tłumaczą dziennikarze Gazety Pranej, „wynik WSPiA i pozostałych uczelni niepublicznych wskazuje, że placówki te coraz skuteczniej mogą konkurować z uczelniami publicznymi’.

– Ilość punktów pozwoliła nam wyprzedzić kilka uniwersyteckich wydziałów prawa, istniejących nieporównywalnie dłużej i mających zdecydowanie większe możliwości rozwoju dzięki finansowaniu z budżetu państwa – podkreśla Przemysław Pawlak.

WSPiA jest jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu i w Polsce wschodniej – co więcej jedną z 16 (na około 330) uczelni niepublicznych w Polsce, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. To daje uczeni status uczelni akademickiej. Od 7 lat prowadzi jednolite studia magisterskie na kierunku prawo. W tym roku jest w trakcie uruchamiania prawniczych studiów pierwszego stopnia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: