Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

– Rosja agresją na Ukrainę złamała dziś wszelkie obowiązujące prawa i umowy międzynarodowe – oświadczyły władze WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uczelnia zapewnia, że nie zostawi bez pomocy studentów z Ukrainy. 

Władze WSPiA w wydanym w piątek oświadczeniu cytują słowa J.F. Kennedy’ego, byłego prezydenta USA, który ponad pół wieku temu powiedział: „Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości”. – Te słowa nabierają dziś szczególnego znaczenia – uważa uczelnia. 

W oświadczeniu czytamy, że władze i cała społeczność akademicka WSPiA, w której studiuje wielu obywateli Ukrainy, solidaryzują się z ich ojczyzną. Jednocześnie wyrażają „sprzeciw wobec naruszenia integralności terytorialnej naszego wschodniego Sąsiada, który musi bronić swojej niepodległości”.

„Rosja agresją na Ukrainę złamała dziś wszelkie obowiązujące prawa i umowy międzynarodowe. Walka z taką niespodziewaną sytuacją wymaga solidarności i wsparcia. W najbliższych dniach będziemy oferować różne formy wsparcia dla naszych studentów zza wschodniej granicy” – zapowiedziały władze WSPiA. 

„Dziś wszyscy, jednym głosem musimy wspierać naszych Studentów, Współpracowników oraz cały Naród Ukraiński stojący przed niezwykle trudnym wyzwaniem utrzymania swojej suwerenności. Mamy nadzieję, że dyplomacja wygra, przynosząc – nie tylko Ukrainie – pokój, oparty na zasadach prawa międzynarodowego” – czytamy dalej w oświadczeniu. 

Władze WSPiA deklarują wsparcie i pomoc dla studentów z Ukrainy przebywających w Polsce i w swojej ojczyźnie. Decyzje o konkretnych działaniach zostaną przekazane studentom z Ukrainy w najbliższych dniach.

Pomoc ukraińskim studentom studiującym w Rzeszowie zadeklarowały też władze Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama