Ponad 7 tys. studentów rozpoczęło w tym roku akademickim studia w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Uroczysta inauguracja odbyła się w sobotę (18 października). Na pierwszy rok uczelnia przyjęła 2 tys. osób.

[Not a valid template]

 

W uroczystości wzięło udział ponad 500 osób, m.in. przedstawiciele międzynarodowej nauki, biznesu, polityki i kultury. WSPiA to najstarsza niepubliczna uczelnia na Podkarpaciu, jedyna w regionie posiadająca status uczelni akademickiej.

– To dla nas ogromny powód do dumy, bo możemy poszczycić się bogatym dorobkiem naukowym. Znajdujemy się w ścisłej czołówce uczelni niepublicznych w Polsce. WSPiA to jedna z 19 niepublicznych uczelni akademickich w Polsce – mówił prof. Jerzy Posłuszny, rektor uczelni.

Przyjęcie na pierwszy rok 2 tys. osób jest podobnym wynikiem do zeszłorocznego. Rektor WSPiA dodał, że miniony rok był dla uczelni wyjątkowy ze względu na to, że aż czterech pracowników uzyskało stopnie naukowe dr hab. z zakresu Prawa, a jeden pracownik stopień doktora nauk prawnych.

– Rozwijamy nasz potencjał naukowy, otwierając nowe kierunki studiów, m.in. jako jedyni na Podkarpaciu uruchomiliśmy studia II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz studia pierwszego stopnia na kierunku Prawo – mówił prof. Posłuszny.

Rektor dodał, że ważną częścią rozwoju WSPiA są także nowe budynki, m.in. Collegium Securitatis, nowe parkingi dla studentów oraz nowatorskie rozwiązanie, takie jak jedyna w Polsce instalacja ogniw fotowoltaicznych na parkingu uczelni.

Podczas inauguracji nowego roku akademickiego wręczone zostały także listy gratulacyjne dla pracowników WSPiA, którzy uzyskali tytuły i stopnie naukowe. Wręczono również nagrody i wyróżnienia dla najlepszych absolwentów uczelni. Nagrodę Profesora Marcina Jełowickiego otrzymała Małgorzata Łukasz, absolwentka kierunku Administracja.

Nagrodzono także najlepsze prace dyplomowe absolwentów WSPiA. Wyróżnienia otrzymali Mateusz Lech, Karolina Kania, Karolina Miękisz oraz Gabriela Pięknik.

Agnieszka Burek, studentka studiów stacjonarnych II stopnia, mówi, że WSPiA wybrała ze względu na bogatą ofertę dydaktyczną. – Studia I stopnia ukończyłam w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Teraz jednak zdecydowałam się na studia II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. O wyborze tej uczelni zdecydowały m.in. atrakcyjne specjalności jak np. kryminalistyka i kryminologia – powiedziała studentka.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama