Jutro (21 listopada) w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej spotka się ok. 100 przedstawicieli firm z Polski, Rosji, Ukrainy i Kazachstanu. Ma to być początek międzynarodowej współpracy. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje międzynarodową konferencję „Współpraca gospodarcza Polski z Ukrainą, Rosją i Kazachstanem” w ramach projektu „Przedsiębiorcza Polonia”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

– Głównym celem projektu jest ułatwienie przedstawicielom Polonii mieszkającym w Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie kontaktów biznesowych z firmami z Polski. Wcześniej, w ramach projektu, przedstawiciele Polonii ze Wschodu uczestniczyli w specjalistycznych szkoleniach biznesowych w Polsce, misjach gospodarczych i wycieczkach krajoznawczych, co sprzyja nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów – mówi Wojciech Pitura, koordynator projektu „Przedsiębiorcza Polonia”, realizowanego w WSIiZ.

W konferencji weźmie udział ponad 50 osób prowadzących firmy w Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie z wielu branż: m.in. handlowej, produkcyjnej i usługowej, specjalizujące się m.in. w: technologiach komunikacyjnych, urządzeniach do monitoringu pojazdów, motoryzacji, budownictwie, stolarstwie, meblarstwie, turystyce, marketingu i promocji, inżynierii, usługach z zakresu prawa, a także ok. 50 osób będących przedstawicielami firm z Polski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Uczestnictwo w konferencja będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych ze wschodem oraz szansą na przedstawienie oferty biznesowej – podkreśla Pitura.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Gospodarki, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa. Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Polskie Radio Rzeszów.

Więcej informacji na stronie www.ppolonia.pl/konferencja.

Reklama