Zdjęcie: CBA

Agenci katowickiej delegatury CBA zatrzymali Sławomira W., współpracownika rzeszowskiej firmy budowlanej, która za łapówki chciała uczestniczyć w budowie bloku węglowego w Jaworznie na Śląsku.

Zatrzymanie Sławomira W. to ciąg dalszy śledztwa dotyczącego nieprawidłowości przy budowie bloku węglowego 910MW w Jaworznie. Głównym wykonawcą inwestycji była spółka energetyczna Rafako, z którą w 2014 r. podpisano kontrakt o wartości ponad 5,4 mld zł. Rafako powołało kontrolowaną przez siebie spółkę E003B7, która miała realizować inwestycję. 

W połowie stycznia br. agenci CBA zatrzymali w Katowicach Marcina Sz., kierownika spółki, zajmującej się budową elektrowni Jaworzno III w imieniu Rafako, gdy przyjmował 50 tys. zł łapówki od Stanisława R., rzeszowskiego biznesmena z branży budowlanej.

Pieniądze dla inżyniera spółki E003B7 miały być korupcyjną zapłatą za samo zlecenie rzeszowskiej firmie udziału w wykonaniu jednego z etapów budowy elektrowni oraz ułatwić dalsze rozliczanie. Teraz w ręce CBA wpadł Sławomir W., współpracownik rzeszowskiej firmy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W prokuraturze krajowej zostały mu przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw korupcyjnych – wręczania łapówek, pomocy w przekazywaniu gotówki inżynierowi ze spółki E003B7 – poinformował Piotr Kaczorek z CBA. 

Śledztwo katowickiego CBA nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama