Reklama

Mniej wypadków, mniej ofiar i mniej zatrzymanych nietrzeźwych kierowców – taki jest wstępny bilans wakacyjnych miesięcy 2014 roku na Podkarpaciu.

Dzisiaj jest ostatni dzień wakacji, ale policjanci wstępnie podsumowali już stan bezpieczeństwa na drogach w regionie.

Z wstępnego podsumowania dwóch miesięcy wakacyjnych wynika, że w lipcu i sierpniu 2014 r. na podkarpackich drogach doszło do 350 wypadków. Ranne zostały 444 osoby. Życie na drodze straciło 20 osób, w roku ubiegłym 31. W 2013 r. na wakacjach doszło do 398 wypadków, w których rannych zostało 530 osób.

Podczas tegorocznych wakacji miesięcy policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 1124 nietrzeźwym kierowcom. W ubiegłym roku w lipcu i sierpniu – 1741. Niechlubny rekord padł w niedzielę 27 lipca. Policjanci zatrzymali wówczas 65 kierowców, którzy pili wcześniej alkohol.

Zakończenie akcji “Bezpieczne wakacje 2014” nie oznacza, że policjanci będą mieć chwilę wytchnienia w pracy. Od 1 września dzieci wyruszają do szkoły i funkcjonariusze rozpoczynają działania “Bezpieczna droga do szkoły”.

– Policjanci czuwać będą nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół. Będą zwracać uwagę na przypadki wyprzedzania i omijania na przejściach dla pieszych. Nie mogą liczyć na pobłażliwość ci kierowcy, którzy jeżdżą niebezpiecznie – zbyt szybko albo pod wpływem alkoholu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.