Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Problemy z parkowaniem w pobliżu cmentarza Pobitno w Rzeszowie. Kierowcy twierdzą, że przeganiają ich policjanci. Jest też odpowiedź policji. 

„Kierowcy, chcący zaparkować koło cmentarza Pobitno przy wejściu od Al. Żołnierzy i Armii Wojska Polskiego, byli przeganiani przez policjantów z Komendy Miejskiej. Chodzi o prawy pas jezdni. Co roku, 1 listopada, parkują tam kierowcy. Dzisiaj jednak było to niemożliwe. Cmentarz Pobitno nie posiada dużego parkingu, mogącego obsłużyć odwiedzających groby w tak ważnym dniu” – napisał do nas pan Paweł, Czytelnik Rzeszów News. 

„Zapytałem policjantkę, dlaczego nie wolno parkować w tym miejscu. Odpowiedziała, że przez takie parkowanie tworzą się korki. Nie rozumiem takiej retoryki. Czy nie można tylko w tym dniu wydzielić prawego pasa jezdni dla odwiedzających? To niepoważna decyzja szefostwa policji” – uważa nasz Czytelnik. 

Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, potwierdza, że kierowcy dzisiaj nie mogą mogą parkować od ronda Pobitno przy ul. Lwowskiej do ul. Morgowej. – To by zupełnie zablokowało komunikację – mówi Adam Szeląg. – Kierowcy mogą parkować samochody od ul. Morgowej w dół w kierunku ronda Kuronia – dodaje. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W rejonie cmentarza ruchem kierują policjanci. Twierdzą, że wielu kierowców ignoruje zmianę organizacji ruchu, którą wprowadzono we Wszystkich Świętych (szczegóły możecie przeczytać TUTAJ) i próbują na siłę zaparkować jak najbliżej bramy wejściowej do cmentarza. – Musimy dbać o bezpieczeństwo i płynność ruchu – tłumaczą funkcjonariusze. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama