Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Problemy z parkowaniem w pobliżu cmentarza Pobitno w Rzeszowie. Kierowcy twierdzą, że przeganiają ich policjanci. Jest też odpowiedź policji. 

“Kierowcy, chcący zaparkować koło cmentarza Pobitno przy wejściu od Al. Żołnierzy i Armii Wojska Polskiego, byli przeganiani przez policjantów z Komendy Miejskiej. Chodzi o prawy pas jezdni. Co roku, 1 listopada, parkują tam kierowcy. Dzisiaj jednak było to niemożliwe. Cmentarz Pobitno nie posiada dużego parkingu, mogącego obsłużyć odwiedzających groby w tak ważnym dniu” – napisał do nas pan Paweł, Czytelnik Rzeszów News. 

“Zapytałem policjantkę, dlaczego nie wolno parkować w tym miejscu. Odpowiedziała, że przez takie parkowanie tworzą się korki. Nie rozumiem takiej retoryki. Czy nie można tylko w tym dniu wydzielić prawego pasa jezdni dla odwiedzających? To niepoważna decyzja szefostwa policji” – uważa nasz Czytelnik. 

Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, potwierdza, że kierowcy dzisiaj nie mogą mogą parkować od ronda Pobitno przy ul. Lwowskiej do ul. Morgowej. – To by zupełnie zablokowało komunikację – mówi Adam Szeląg. – Kierowcy mogą parkować samochody od ul. Morgowej w dół w kierunku ronda Kuronia – dodaje. 

W rejonie cmentarza ruchem kierują policjanci. Twierdzą, że wielu kierowców ignoruje zmianę organizacji ruchu, którą wprowadzono we Wszystkich Świętych (szczegóły możecie przeczytać TUTAJ) i próbują na siłę zaparkować jak najbliżej bramy wejściowej do cmentarza. – Musimy dbać o bezpieczeństwo i płynność ruchu – tłumaczą funkcjonariusze. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. tak właśnie wjazd na cmentarz dla wszystkich pod sam grób żeby przez okno chryzantem wyrzucić !!!
  Kupiłem samochód żeby nim jeździć z Grażyną a nie na nogach chodzić. Rychu jesteś super chłop!!!

 2. Ela inteligentka pierwszego sortu. kiełbaskĘ przez bibułkĘ. Wyluzuj!!! Zauważ, że to pisał czytelnik…..
  No comments (Pewnie siedzisz w pierwsze ławce w kościele)

 3. A czy stragany z kwiatkami i świeczkami muszą być na parkingu przy wejściu od ul. Polnej??
  I druga sprawa – parking na ul. Żołnierzy I AWP jadąc w stronę skrzyżowania z Morgową po prawej stronie za przystankiem MPK, kiedyś na Wszystkich świętych auta były usuwane, przecież to jest dalej teren należący do miasta.

 4. Bankowo skarżący się robią to w imieniu osób starszych, niepełnosprawnych, kobiet z dziećmi na rękach oraz małoletnich pętaków. Przecież sami nie są egoistami.
  Fałszywi samarytanie.

 5. A my pojechaliśmy samochodem na te najodleglej położone cmentarze a po Rzeszowie pojeździmy komunikacją miejską. Po co pchać się autem?

 6. niektórzy to jakby mogli to by pod sam grób podjechali… w sumie się dziwię, że nie ma jeszcze takiego artykułu “kościół jest zacofany, nie pozwala ludziom podjeżdżać samochodem po groby bliskich”

 7. Jeden z drugim nie potrafi się przejść 200 metrów tylko do mediów uderza. Widać takich często przy marketach gdzie podejście “byle bliżej, mam wszystkich w czterech literach” jest na porządku dziennym.
  Brawo policja. A za takie pyskówki walić mandatami.

Comments are closed.