6 grudnia (piątek) WSIiZ zaprasza szkoły średnie na Dzień Otwarty. Uczelnia przygotowała warsztaty min. z technik redukcji stresu, wystąpień publicznych, budowanie sieci bezprzewodowej, a także pokazy, masaże, konkursy np. sterowanie robotem przez Kinect i wykład absolwenta, który osiągnął sukces zawodowy. Zgłoszenia do 3 grudnia.

– Dzień Otwarty będzie połączony z Dniem Kół Naukowych i Organizacji Studenckich. Jednym z głównych punktów będą warsztaty dostosowane tematycznie do potrzeb uczniów szkół średnich. W pierwszej kolejności będą przyjmowane grupy maturzystów – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Zgłoszenia do 3 grudnia

45-minutowe zajęcia będą odbywać się w godzinach od 9.00 do 14.00. Jedna grupa warsztatowa to maksymalnie 30 osób, a jedna klasa lub grupa uczniów może zapisać się na 2 dowolne tematy.

– Szkoły, które się zgłoszą, prosimy o wybranie tematu warsztatu lub wykładu, w którym będą uczestniczyć uczniowie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 grudnia pod nr telefonu 17 866 12 70 lub adresem e-mail: mkolodziejczyk@wsiz.rzeszow.pl  – podkreśla rzecznik.

W programie będą prezentacje kół naukowych wsparte pokazami i konkursami (m.in.: rozbrajanie atrapy bomby, symulacja śledztwa, sterowanie robotem przez Kinect, symulator jazdy samochodem ciężarowym, sesje zdjęciowe, warsztaty głosowe, pokaz zooterapeutyczny i wiele innych).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Program

O godzinie 10.00 odbędzie się wręczenie nagród w konkursie „EUROPA OCZAMI STUDENTÓW ERASMUSA”, a o 11.00 warsztat „Absolwent Sukcesu” – spotkanie z Łukaszem Haluchem, współtwórcą serwisu Zadane.pl – polskiej odsłony projektu Brainly.com. Zadane.pl to platforma dla licealistów i studentów z pomocą w zadaniu domowym. Spotkanie zakończy się konkursem z nagrodami.

Uczelnia przygotowała test dla uczniów „Wstępna Orientacja Zawodowa”, który odkrywa predyspozycje, zdolności i zainteresowania pomocne w wyborze studiów i kariery zawodowej.
– Ważny punkt to ciekawe warsztaty dla uczniów i nauczycieli: min. z technik redukcji stresu, wystąpień publicznych, budowanie sieci bezprzewodowej, najciekawsze lotniska świata, od ludzkiego mózgu do superkomputera, Internet 0 darmowa skarbnica wiedzy czy wielki śmietnik – zachęca Pasieczna.

W ramach pokazów Koło Naukowe „Rehabilitant” przygotowało: masaż gorącymi kamieniami, masaż bańką chińską, masaż segmentarny w bólach kręgosłupa, taping, a Koło Naukowe „Piękno”: zabiegi na dłonie i wykonywanie makijażu. Około godziny 12.00 dla chętnych przewidziany jest przejazd do kampusu w Kielnarowej, a tam zwiedzanie m.in.: jaskini 3D, laboratorium finansowego, grafiki komputerowej i sztuki cyfrowej, fotograficznego, wirtualnej rzeczywistości i przetwarzania obrazu, automatyki i robotyki.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama