„Wujaszek Wania” Czechowa. Festiwal Arcydzieł 2022 na półmetku [ZDJĘCIA]

Reklama

Niedziela na rzeszowskich „Arcydziełach 2022” pod znakiem Antoniego Czechowa. Widzowie zobaczyli w „Siemaszce” spektakl „Wujaszek Wania”. 

Spektakl w wykonaniu Teatru Ludowego w Krakowie wyreżyserowała jego dyrektorka Małgorzata Bogajewska. „Wujaszek Wania” Antoniego Czechowa to opowieść o rosyjskiej prowincji i perypetiach pewnej rodziny, a ich rozterki, tęsknoty, paradoksalnie, doskonale rymują się z dylematami i kondycją współczesnego człowieka.

„Wujaszek Wania” był trzecim konkursowym spektaklem 60. Rzeszowskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Arcydzieł 2022 (10-18 listopada). W poniedziałek jest przerwa, a przed nami jeszcze trzy spektakle: „Treny” Jana Kochanowskiego, „Noce i dnie, czyli między życiem, a śmiercią” Marii Dąbrowskiej oraz „Awantura w Chioggi” Carla Goldoniego. 

Sześć spektakli walczy o główną nagrodę festiwalu, czyli statuetkę Wandy 2022. Jak co roku, swoją nagrodę przyznaje publiczność. Wyniki zostaną ogłoszone 18 listopada w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, organizatora „Arcydzieł 2022”.

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama