Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Do 16 wzrosła liczba incydentów związanych z łamaniem ciszy wyborczej na Podkarpaciu – poinformowała nas w sobotę wieczorem Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. 

Jak mówi Rzeszów News Dominika Kopeć z KWP w Rzeszowie, wśród zgłoszonych w sobotę do godz. 19:00 incydentów siedem dotyczy uszkodzenia banerów wyborczych: w Dębicy, Brzozowie, Sanoku, Stalowej Woli i Przemyślu. W tym ostatnim przypadku chodzi o usunięcie baneru z Mostu Orląt Przemyskich, o czym informowaliśmy TUTAJ

Jeszcze wcześniej policja otrzymała informacje o zerwaniu baneru wyborczego jednego z kandydatów w miejscowości Krościenko Wyżne w powiecie krośnieńskim na ulicy Szkolnej.

Kolejne trzy przypadki złamania ciszy wyborczej dotyczą prowadzenia kampanii wyborczej w internecie. Takie incydenty odnotowano w Ustrzykach Dolnych i dwa w Krośnie. – W Krośnie również na ulicy Sikorskiego ujawniono transmisję materiałów wyborczych na telebimie – mówi Dominika Kopeć.  

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ponadto cisza wyborcza złamana została także w Sanoku, gdzie na jednej z ulic umieszczono plakat wyborczy. Są też przypadki łamania ciszy w Rzeszowie. – Na ulicach Widokowej, Olbrachta, Rejtana w rejonach komisji wyborczych umieszczono banery wyborcze – przekazuje Dominika Kopeć. 

Okoliczności wszystkich 16 incydentów wyjaśniają poszczególne komendy policji. Prowadzą je pod kątem wykroczenia. Samo złamanie ciszy wyborczej rodzi poważne konsekwencje finansowe, grzywny mogą sięgać nawet miliona złotych. Cisza trwa do niedzieli do godz. 21:00, czyli do czasu zamknięcia lokali wyborczych. Głosować będzie można od 7:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama