Foto/grafika: Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu od góry od lewej: Tadeusz Ferenc, Wojciech Buczak, Maciej Masłowski, Krzysztof Kaszuba i Łukasz Belter
Reklama

Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie zarejestrowała pięciu kandydatów na prezydenta Rzeszowa w tegorocznych wyborach samorządowych. 

W środę o północy minął termin zgłaszania kandydatów na prezydenta. Potwierdziły się nasze informacje, że o najważniejszy fotel w ratuszu będzie walczyła piątka kandydatów: Tadeusz Ferenc (Rozwój Rzeszowa), Wojciech Buczak (PiS), Maciej Masłowski (Ruch Kukiz’15), dr Krzysztof Kaszuba (Wolność) i Łukasz Belter (Nowa Prawica). 

Wybory odbędą się 21 października. Ewentualna druga tura wyborów na prezydenta zaplanowana jest na 4 listopada. Największe szanse na zwycięstwo ma rządzący Rzeszowem od 16 lat Tadeusz Ferenc, dla którego byłaby to już piąta kadencja. Ferenca popiera SLD, Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) oraz PSL.

PiS nie traci wiary, że Wojciech Buczak jest w stanie pokonać Tadeusza Ferenca. W ratuszu najbardziej zastanawiają się, czy dojdzie do drugiej tury. Cztery lata temu PiS wystawiał Andrzeja Szlachtę, zdobył on zaledwie 22 proc. głosów. Ferenc wygrał w pierwszej turze (66 proc. głosów). 

Kto wygra wybory na prezydenta Rzeszowa?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

22 KOMENTARZE

 1. Czas na zmiany i tyle w tym temacie – w 2020 i dalej ok 1 mld złotych zadłużenia – czas coś z tym zrobić – bo inaczej z torbami – komunalne firmy to faktyczny majątek miasta.

 2. Jak Masłowski startuje tylko z przymusu i twierdzi sam ze w Rzeszowie nic poprawiać nie trzeba. Chce tylko odebrać głosy Buczakowi i po cichu wspieta Fereca.

 3. Sonda dla wróżbitów czy manipulacja?

  Pytanie nie brzmi „na kogo oddasz głos?” lecz „Kto wygra wybory na prezydenta Rzeszowa?”

  Wydaje mi się, że Ferenc, ale nie będę na niego głosować.

 4. Chyba patrzyłeś na inną sondę, bo od samego rana prowadził Ferenc i to co najmniej dwukrotną liczbą głosów. Nie czaruj rzeczywistości.
  Sama sonda jest bardziej wiarygodna niż ta z GW, bo bierze pod uwagę adresy IP, które już zagłosowały. Dlatego między innymi poniżej są dwa komentarze od osób, które nie mogły zagłosować, ponieważ ktoś z ich sieci – domowej, firmowej, urzędowej, już kliknął wcześniej. Tutaj zwykły tryb incognito to za mało. Co innego proxy czy VPNy.

 5. Ta sonda kandydatów na prezydenta miasta jest tak samo wiarygodnaw tym portalu jak sonda w GW po debacie gdzie niby w ostatniej godzinie prawie wszyscy głosowali na byłego prezydenta 78 letniego Tow.Tadeusza.Na poczatku sondy prawie przez cały dzień prowadził kandydat PIS wojciech Buczak,kandydat Masłowski nie liczy sie w tej debacie jet śmieszny i mało wiarygodny.

 6. Czy to dużo na 200.000 miasto ?
  Chyba tym pozostałym Suwerenom głowa dobrze robi i odpowiednią karte wsadzą do dziury
  Spokojnie -czasu sporo

 7. Przepraszam Cię bardzo ale nie oglądam TV! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia a Całą wiedzę zbieram z różnych serwisów internetowych.

 8. Ilostan idiotów na godzinę 13:50 dnia 28.09.2018:
  – 595 idiotów głosowałoby na feręca,
  – 193 idiotów głosowałoby na buca.

  Oj, ludzie… głupi jesteście.

 9. Ależ mieszkańcy Rzeszowa od 16 lat pokazują na kogo chcą głosować. W zależności od wyborów od pięćdziesięciu paru procent (w 2002 i 2010) przez 66 proc. (w 2014) do osiemdziesięciu (w 2006) popiera Ferenca. Sami urzędnicy? Nie sądzę.

 10. A nie razi Cię jak w TVP pokazują TYLKO zadowolonych „wybrańców” z wolnych niedziel od handlu, myślisz, że 100% społeczeństwa chce mieć zakazy/nakazy jak w to PiS nam każe uwierzyć.

 11. Przecież taką sonde to w d..e można wsadzić! Pracownicy Urzędu Miasta co mają dostęp do komputera w godzinach pracy tylko klikną i już Ferenc ma przewagę. Wyjdźcie na ulicę i popytajcie ludzi na kogo chcą głosować.

Comments are closed.