Foto/grafika: Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu od góry od lewej: Tadeusz Ferenc, Wojciech Buczak, Maciej Masłowski, Krzysztof Kaszuba i Łukasz Belter
Reklama

Miejska Komisja Wyborcza w Rzeszowie zarejestrowała pięciu kandydatów na prezydenta Rzeszowa w tegorocznych wyborach samorządowych. 

W środę o północy minął termin zgłaszania kandydatów na prezydenta. Potwierdziły się nasze informacje, że o najważniejszy fotel w ratuszu będzie walczyła piątka kandydatów: Tadeusz Ferenc (Rozwój Rzeszowa), Wojciech Buczak (PiS), Maciej Masłowski (Ruch Kukiz’15), dr Krzysztof Kaszuba (Wolność) i Łukasz Belter (Nowa Prawica). 

Wybory odbędą się 21 października. Ewentualna druga tura wyborów na prezydenta zaplanowana jest na 4 listopada. Największe szanse na zwycięstwo ma rządzący Rzeszowem od 16 lat Tadeusz Ferenc, dla którego byłaby to już piąta kadencja. Ferenca popiera SLD, Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) oraz PSL.

PiS nie traci wiary, że Wojciech Buczak jest w stanie pokonać Tadeusza Ferenca. W ratuszu najbardziej zastanawiają się, czy dojdzie do drugiej tury. Cztery lata temu PiS wystawiał Andrzeja Szlachtę, zdobył on zaledwie 22 proc. głosów. Ferenc wygrał w pierwszej turze (66 proc. głosów). 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

[poll id=”22″]

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama