Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa
Reklama

Kolejne osoby opuszczają rzeszowską listę Koalicji Obywatelskiej. Do Sejmu nie będzie startował Tomasz Kamiński – ustalił Rzeszów News.

Tomasz Kamiński, były poseł SLD i b. lider regionalnych struktur partii, obecnie radny miasta Rzeszowa, znalazł się dopiero na 19. miejscu 30-osobowej listy KO w okręgu nr 23 w jesiennych wyborach parlamentarnych. Kamińskiego na listę rekomendowała Inicjatywa Polski Barbary Nowackiej, lewicowe skrzydło Koalicji Obywatelskiej.

Sam Tomasz Kamiński liczył na to, że dostanie ostatnie miejsce na liście KO. W ostatnich dniach prowadził rozmowy z regionalnymi liderami Platformy Obywatelskiej, by przed rejestracją list (termin mija 3 września) dokonano korekt. One z pewnością będą, ale nie do takiego stopnia, by Kamińskiego przesunąć na koniec listy. 

Dlatego Tomasz Kamiński zdecydował, że rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu, co potwierdził nam w środę rano, ale nie chciał tego szerzej komentować.  

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tomasz Kamiński jest kolejną osobą, która zrezygnowała ze startu w wyborach z list KO. Niedawno informowaliśmy, że podobne decyzje podjęli Krzysztof Feret, lider podkarpackiej Nowoczesnej oraz Bogusław Potański, jeszcze do niedawna szef PO w Tarnobrzegu. Fereta na liście zastąpił inny człowiek Nowoczesnej – Dominik Bąk. 

Tomasz Kamiński, zanim usiadł do wspólnych rozmów z KO, liczył na to, że propozycję startu w wyborach dostanie w pierwszej kolejności z listy Lewicy. Kamiński cały czas jest bowiem członkiem SLD. Propozycji jednak się nie doczekał. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi na liście KO.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama