Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Potwierdziły się nieoficjalne informacje Rzeszów News. Andrzej Duda (PiS) w najbliższy piątek (10 lipca) spotka się z mieszkańcami Rzeszowa. 

Urzędujący prezydent RP w zasadzie cały piątek (ostatni dzień kampanii przed ciszą wyborczą) spędzi na Podkarpaciu. Zacznie od wizyty w Jaśle, gdzie o 7:00 spotka się winiarzami. O 8:30 spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami na jasielskim Rynku.

Z Jasła Andrzej Duda pojedzie do Jasienicy Rosielnej w powiecie brzozowskim, gdzie o 10:15 w centrum miasta spotka się z mieszkańcami. Kolejna wizyta Dudy przewidziana jest o 12:15 w Niebylcu w powiecie strzyżowskim. Tam też spotkanie z mieszkańcami. 

O 13:45 Andrzej Duda będzie z wizytą gospodarską u państwa Uchwatów w Gliniku Zaborowskim, którzy na co dzień prowadzą gospodarstwo agroturystyczne, hotel i stadninę koni. 

Potem urzędujący prezydent pojedzie do Dębicy, gdzie o 15:15 spotka się z mieszkańcami na Rynku. Z Dębicy Andrzeja Duda uda się już do Rzeszowa. Spotkanie z mieszkańcami stolicy Podkarpacia zaplanowano na Rynku o 17:15. 

Wizytę na Podkarpaciu Andrzej Duda zakończy w Sędziszowie Małopolskim, gdzie odwiedzi zmodernizowany dworzec PKP. Stamtąd Duda ma się połączyć „na żywo” o 19:20 z „Wydarzeniami” Polsatu. Później planowane jest jeszcze spotkanie z mieszkańcami. 

Z Sędziszowa Młp. Andrzej Duda pojedzie do Zamościa (województwo lubelskie), gdzie o 22:00 zakończy całą swoją kampanię wyborczą.  

Andrzej Duda na Podkarpaciu w pierwszej turze wyborów zdobył najwyższe poparcie w Polsce – głosowało na niego ponad 60 procent głosujących. Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) osiągnął 16-procentowe poparcie. 

Podkarpaccy politycy PiS przewidują, że w drugiej turze (12 lipca) Andrzej Duda na Podkarpaciu będzie miał jeszcze lepszy wynik – na poziomie 72-73 procent. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama