Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Policjanci wyjaśniają okoliczności 7 incydentów dotyczących złamania ciszy wyborczej na Podkarpaciu w związku z niedzielnymi wyborami prezydenckimi. 

Cisza wyborcza obowiązuje od północy i potrwa do niedzieli do godz. 21:00. W tym czasie nie można prowadzić agitacji wyborczej, zwoływać zgromadzeń, organizować pochodów i manifestacji, wygłaszać przemówień, rozpowszechniać materiałów wyborczych. Dotyczy to także internetu.

Zabroniona jest również agitacja w lokalu wyborczym polegająca m.in. na eksponowaniu symboli, znaków i napisów kojarzonych z kandydatami i komitetami wyborczymi. Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna. Najwyższa, od 500 tysięcy złotych do 1 miliona złotych grozi za publikację sondaży w czasie ciszy wyborczej.

Na Podkarpaciu w sobotę do godz. 19:30 policja odnotowała 7 incydentów związanych z łamaniem ciszy wyborczej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W Nisku, Jaśle i Ustrzykach uszkodzono plakaty wyborcze, dwa uszkodzenia plakatów odnotowaliśmy również w Krośnie. W Krośnie otrzymaliśmy jeszcze dwa sygnały o nielegalnym ogłoszeniu – mówi podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wszystkie incydenty są teraz wyjaśniane przez funkcjonariuszy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama