Zdjęcie: Sebastian Staniewicz / Rzeszów News

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, poparł w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej – dowiedział się Rzeszów News.

Tadeusz Ferenc taką decyzję podjął w środę.

– Nasz prezydent jest samorządowcem. Uważa, że samorząd to największa zdobycz ostatnich 30 lat w Polsce i jest przekonany, że Rafał Trzaskowski na pewno będzie dbał o samorządy, bo sam jest samorządowcem (jest prezydentem Warszawy) i bardzo dobrze rozumie potrzeby samorządów – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Poparcie Tadeusza Ferenca dla Rafała Trzaskowskiego było do przewidzenia. Ferenc zadeklarował to podczas spotkania 24 czerwca z Trzaskowskim w ratuszu. To wtedy Trzaskowski przyjechał do stolicy Podkarpacia na spotkanie z mieszkańcami Rzeszowa

Tadeusz Ferenc w pierwszej turze wyborów prezydenckich poparł Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15. W środę prezydent potwierdził, że w drugiej turze, która odbędzie się 12 lipca, poprze Rafała Trzaskowskiego. Trzaskowski zmierzy się w niej z urzędującym prezydentem, Andrzejem Dudą, kandydatem PiS.

W pierwszej turze wyborów na Podkarpaciu wygrał Andrzej Duda. Zdobył 60,69 proc. wszystkich głosów. Drugi był Rafał Trzaskowski – 16,23 proc. W samym Rzeszowie przewaga Dudy nad Trzaskowskim nie była już tak duża. Duda zdobył 40,44 proc., Trzaskowski – 28,67 proc. O szczegółach możecie przeczytać TUTAJ

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama