Wybory 2023. Ludzie Hołowni chcą do Sejmu. Kto na liście rzeszowskiej?

Znamy kandydatów Polski 2050 Szymona Hołowni na rzeszowskiej liście Trzeciej Drogi w tegorocznych wyborach parlamentarnych. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Swoich do kandydatów do Sejmu przedstawiła już Koalicja Obywatelska, pierwsze trójki w okręgach nr 22 i 23 podała także Nowa Lewica oraz Konfederacja.  

Trzecia Droga to polityczny romans PSL i Polski 2050. W czwartek na Rynku w Rzeszowie poznaliśmy 15 kandydatów partii Szymona Hołowni, którzy wystartują w okręgu nr 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskim). Wśród nich jest sześć kobiet.

Wiadomo, że fotel lidera rzeszowskiej listy Trzeciej Drogi zapewniło sobie PSL, będzie nim Adam Dziedzic, wójt gminy Świlcza. Ludowcy swoich kandydatów jeszcze nie podali. Podała ich Polska 2050, jej działacze wypełnią połowę 30-osobowej listy. 

– Nigdy wcześniej nie byli zaangażowani w politykę – zwraca uwagę Beata Filipek z podkarpackiego zarządu Polski 2050. – Będą walczyć o to, by być trzecią siłą w parlamencie – zapowiada Filipek. 

Z drugiego miejsca wystartuje Elżbieta Burkiewicz, właścicielka firmy odzieżowej z Mielca. Prowadzi ją z siostrą od 25 lat. Firma zatrudnia 120 osób, głównie kobiety. Burkiewicz jest skarbnikiem podkarpackich struktur Polski 2050.

Ludziom Hołowni przypadło także trzecie miejsce. Dostał je Sylwester Korycki, który mieszka w Pustkowie k. Dębicy. Korycki jest sekretarzem Polski 2050 na Podkarpaciu, od 10 lat zarządza międzynarodowymi projektami i produktami w przemyśle.   

Z piątego miejsca wystartuje Krzysztof Stańko z Rzeszowa, który zajmuje się cyfryzacją, innowacjami oraz zarządzaniem przedsiębiorstwami. Stańko jest pełnomocnikiem prezydenta Rzeszowa ds. innowacji, kieruje rzeszowskimi strukturami Polski 2050.   

Działacze Polski 2050 liczą na to, że po wyborach, które zaplanowano na 15 października, będą trzecią siłą w parlamencie. Elżbieta Burkiewicz mówi, że w Sejmie chce się zajmować równouprawnieniem, uproszczeniem przepisów podatkowych i pomocą samorządom. 

– Nie idziemy do Sejmu dla koryta, broń Boże – zapewniała w czwartek na Rynku. – Nie startuję po to, by wywrócić stolik, jak mówi jedna z partii. Bałaganu mamy dość. Marzę o Polsce równych szans, bez względu na kod pocztowy – dodawał Sylwester Korycki. 

Działacze Polski 2050 liczą, że do Sejmu z okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskiego wprowadzą trzech posłów. – W kampanii chcemy odwiedzić każdą gminę i dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców – zapowiada Daniel Błachaniec, który kieruje sztabem Polski 2050. 

Oto kandydaci Polski 2050 na liście Trzeciej Drogi w okręgu nr 23 według kolejności:

2. Elżbieta Burkiewicz, przedsiębiorca z Mielca

3. Sylwester Korycki, zarządza projektami i produktami w przemyśle, mieszka w Pustkowie

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

5. Krzysztof Stańko, pełnomocnik prezydenta Rzeszowa ds. innowacji i rozwoju

7. Damian Szubart, prawnik, naczelnik wydziału komunikacji starostwa w Łańcucie.

9. Sebastian Żak, prawnik, pracuje w Urzędzie Miasta Rzeszowa

11. Aldona Wysocka, architekt z Rzeszowa

13. Daniel Błachaniec, rolnik i przedsiębiorca, członek rady nadzorczej MKS w Mielcu

15. Aleksandra Grzebyk, adwokat z Rzeszowa

17. Paweł Lasota, przedsiębiorca, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego 

19. Bożena Skrzypiec, architekt z Mielca. 

21. Marcin Koziara, przedsiębiorca z Dębicy.

23. Żaneta Wójtowicz, członkini Koła Gospodyń Wiejskich, mieszka w Tarnobrzegu

25. Marcin Kowalczyk – kierownik utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie produkcyjnym, mieszka w powiecie łańcuckim

27. Anita Szpunar, studentka zarządzania, mama 7-latki, przyszła przedsiębiorczyni z powiatu rzeszowskiego

29. Jerzy Blicharz, menedżer w przedsiębiorstwie handlowym w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama