Wybory 2024. Ruch „TAK! Dla Polski” poparł Fijołka. Karnowski: Rozwija Rzeszów

Ruch samorządowy „TAK! Dla Polski” ponownie poparł Konrada Fijołka w nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Z tej okazji, w czwartek rano na rzeszowskim Rynku pojawił się Jacek Karnowski, prezes ruchu „TAK! Dla Polski”, poseł Koalicji Obywatelskiej i przez 25 lat prezydent Sopotu. Karnowski w Rzeszowie był także trzy lata temu, gdy samorządowcy skupieni wokół jego ruchu, poparli Fijołka w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

W czwartego Karnowskiego nazwano „kolejnym towarzyszem w drodze do zwycięstwa” Konrada Fijołka. Poseł KO powiedział, że Fijołek i rzeszowski Rynek okazali się „symbolem zwycięstwa, zwycięstwa demokratycznej Polski, Polski europejskiej, Polski wspierającej Ukrainę, Polski nowoczesnej i zielonej, radosnej”.

– Tutaj rozpoczęliśmy marsz do zwycięstwa w czerwcu ’81… W ’91… – przejęzyczył się dwukrotnie Jacek Karnowski. – Przepraszam, w 2021 roku. W ’81 także – nie dał się zbić z pantałyku Karnowski, który wierzy, że Konrad Fijołek, tak jak w czerwcu 2021 roku, ponownie wygra wybory zaplanowane na 7 kwietnia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Rozwija Rzeszów. Pomimo, że jest trzy lata prezydentem, to jednak Rzeszów ma nowe inwestycje, ale – nade wszystko jest miastem coraz bardziej zielonym, obywatelskim, partycypacyjnym, przyjaznym swoim mieszkańcom i ludziom, którzy tutaj przybywają – mówił na Rynku Jacek Karnowski. 

Ruch „TAK! Dla Polski” poparł także kandydatów prezydenckiego Rozwoju Rzeszowa, którzy startują w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa. – Bardzo doświadczeni ludzi, pokazali, że potrafią zwyciężać, nawet przeciwko rozdawnictwu zamków, samochodów, czeków i wszystkiego co nieuczciwego rozdawał PiS z Solidarną Polską – stwierdził Karnowski. 

Konrad Fijołek podziękował za poparcie. Przypomniał, że 15 marca 2021 roku na rzeszowskim Rynku otrzymał wsparcie całej ówczesnej opozycji demokratycznego oraz samorządowców z „TAK! Dla Polski”. – Stąd popłynął sygnał, że zwycięstwo, obrona demokracji w naszym kraju jest możliwa. Rzeszów dał przykład – dodał Fijołek. 

– Do zwycięstwa! – życzył mu Karnowski. – Idziemy po zwycięstwo! – odparł Fijołek. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama