Wybory 2024. Zieloni poparli Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa

Konrad Fijołek kolekcjonuje poparcie w nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa. Kolejne dostał od partii Zieloni. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– Popieramy prezydenta na kolejną kadencję. Popieraliśmy go również w 2021 roku i te ostatnie trzy lata oceniamy bardzo dobrze – mówił w czwartek na Rynku Przemysław Jednacz, współprzewodniczący Zielonych na Podkarpaciu.

– Pomimo trudnych czasów, bo nie zapominajmy, że w 2021 roku trwała jeszcze pandemia, potem wybuchła wojna w Ukrainie, pojawiły się nowe wyzwania przed prezydentem, przed miastem i jego mieszkańcami – dodał Jednacz.

Jednacz podkreślał, że był to czas, kiedy „zamrożone” były pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, a Polski Ład sprawił, że dochody miasta zostały znacznie zmniejszone. Mimo tak trudnej sytuacji, miasto – twierdzą Zieloni – rozwijało się i wciąż rozwija.

Zieloni cenią Konrada Fijołka za wprowadzenie konsultacji społecznych i konsekwentne zazielenianie miasta. Fijołek cieszy się z poparcia Zielonych, bo – jak mówi – ma z nimi „wiele wspólnych celów”, a najważniejszy to „budowanie miasta o dużej jakości życia”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Rzeszów jest najbardziej zielonym miastem wśród miast do 300 tys. mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, powołując się na najnowsze dane GUS-u. – Mamy najwyższy wskaźnik zieleni na mieszkańca. Mamy 1,350 mln drzew – podkreśla. 

Z list komitetu proprezydenckiego Rozwój Rzeszowa, do Rady Miasta Rzeszowa startuje również współprzewodnicząca Zielonych na Podkarpaciu, Jolanta Omietońska. 

Zieloni są kolejną partią, która poparła Konrada Fijołka w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Wcześniej zrobiła to Platforma Obywatelska, Nowa Lewica i Polska 2050. Poparcia nie dostał od PSL, bo w wyborach zamierza wystartować Adam Dziedzic. 

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama