Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Kolejne dwa przypadki naruszeń ciszy wyborczej dotarły w niedzielę po południu do podkarpackich policjantów. 

Jedno z nich dotyczy naruszenia ciszy wyborczej w internecie. Jeden z podkarpackich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego utworzył w niedzielę na Facebooku „wydarzenie”, w którym zachęcał do głosowania na siebie. Wiemy, o kogo chodzi i jakiego to komitetu wyborczego dotyczy, ale z uwagi na trwającą ciszę wyborczą nie możemy podawać szczegółów.

– W tej sprawie, po otrzymaniu zgłoszenia, zostały przeprowadzone czynności. Policjanci będą sprawdzali, czy doszło do zakłócenia ciszy wyborczej – mówi podkom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. – Drugi przypadek dotyczy agitacji wyborczej w Boguchwale koło Rzeszowa – dodaje podkom. Wrona. 

Od soboty podkarpaccy policjanci do tej pory zostali powiadomieni już o sześciu incydentach związanych z naruszeniem ciszy wyborczej. W sobotę dostali trzy sygnały z podrzeszowskich Bratkowic, gdzie pozrywano banery wyborcze eurokandydatów, a także z Rzeszowa i Głogowa Młp., gdzie plakaty wyborcze zaklejono plakatami innych kandydatów. W niedzielę policja została poinformowana również o zniszczeniu baneru w Przemyślu.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wszystkie przypadki badane są przez policję. Cisza wyborcza obowiązuje do godz. 21:00 czyli do czasu zamknięcia lokali wyborczych. Samo głosowanie w Rzeszowie przebiega bez zakłóceń. Wszystkie lokale zostały otwarte punktualnie o 7:00 rano. 

Jak już wcześniej informowaliśmy, frekwencja do godz. 12:00 w Rzeszowie wyniosła 17,05 proc., w całym województwie podkarpackim – 15,96 proc. i – po Małopolsce – jest drugą najwyższą w Polsce.  O frekwencji do południa w gminach powiatu rzeszowskiego możecie przeczytać TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama