Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Tomasz Poręba liderem, Bogdan Rzońca wystartuje z drugiego miejsca na podkarpackiej liście PiS w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

We wtorek PiS podało pierwsze dwa miejsca w 13 okręgach do europarlamentu. Na Podkarpaciu w okręgu nr 9 nie ma zaskoczenia. Listę otworzy Tomasz Poręba, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Porębie kończy się już druga kadencja europosła. Oprócz tego, że będzie on liderem eurolisty PiS na Podkarpaciu, Poręba został również szefem sztabu wyborczego PiS do europarlamentu. 

Z kolei Bogdan Rzońca to jasielski poseł PiS, w Sejmie jest od 2011 roku, wcześniej był wicemarszałkiem podkarpackim oraz radnym sejmiku podkarpackiego. Rzońca, przed przystąpieniem do PiS, należał do ZChN i AWS. W przeszłości był również dyrektorem Szkół Ekonomicznych w Jaśle. 

Zdjęcie: Parlamentarny.pl

Nie wiadomo, jaki los spotka Stanisława Ożoga, który wraz z Tomaszem Porębą aktualnie jeszcze reprezentują Podkarpacie w Parlamencie Europejskim. Obecność Ożoga w Brukseli przeszła praktycznie bez echa. Częściej można było go usłyszeć na antenie Radia Maryja niż w Brukseli. Podkarpacie w kończącej się kadencji PE ma jeszcze jednego europosła – Elżbietę Łukacijewską z Platformy Obywatelskiej.

Wybory do PE odbędą się 26 maja.

https://twitter.com/AC_Sobol/status/1097917019326943232

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

 1. W larach 50-tych jak chodziłem do szkoły podstawowej to też nad tablicami wisiały gęby i trzeba było codziennie,tydzien po tygodniu ,miesiąc po miesiącu na te pyski zpozierac
  A jeszcze trzeba było te paszczęki znac i cuś o nich wiedziec .

  No i tak to jest i dzisiaj o nich pies z kulawą nogą nie pamięta ale wtedy mieli swoje 5 minut – i zaistnieli a dzisiaj poszli w niebyt

  Czyli spokojnie Mr.John czas płynie i przemija Oni też; O !

 2. Jak widzę to cały PIS z Nowogrodziej przenosi się do Brukseli. A ja się pytam kto im dał na to przyzwolenie, zostali wybrani do Sejmu to niech siedzą na tych stołkach . Chyba że im już nie wygodnie to do domu sio, jak powiedział Pawlak. A po drugie kto układa te listy , czy innych osób nie ma tylko te zdradzieckie mordy?.

 3. My mamy tyle że jak wybrańcy bedą klekotać w głośnikach to se możemy jak chcemy posłuchać tego kwiku : O tyle mamy
  czyli praktycznie wielkie ” G…o”
  bo znowu karuzela stanie wymienią sie na krzesełkach a My Suweren znowu bedziemy oglądać ten taniec karuzeli i tyle mamy czyli :
  Pikuś a Oni znowu przez kolejną kadencje kolejne baśnie opowiadać
  będą

 4. Tak stronniczy, śmieszny i mało rzeczowy portal pisze o PIS, chyba po to aby tylko zwiększyć nienawiść w polskiej polityce.

 5. W tym regionie nawet Małpa z PiS-u wejdzie! Niestety.
  Dla Bogdana Rz. to podzięka za klęskę partii w Jaśle w ostatnich wyborach?

 6. Poreba Nr. 1 na podkarpaciu, czlowiek nie majacy nic wspolnego z podkarpaciem…
  I robi to Pis w wojewodztwie gdzie ma najwieksze poparcie.
  Naprawde nie ma kogo wybrac?
  Typowe ukladanie stolkow, tylko co my mieszkancy podkarpacia z tego mamy?

Comments are closed.