Zdjęcie: Youtube.com / Telewizja Republika
Reklama

Znany z antysemickich wypowiedzi polski reżyser Grzegorz Braun będzie liderem podkarpackiej listy Konfederacji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Start Grzegorza Brauna w czwartek potwierdził Damian Bańka, lider podkarpackich struktur partii KORWIN, która jest jednym z założycieli antyeuropejskiej Konfederacji. Oprócz KORWINA, tworzą ją nacjonaliści z Ruchu Narodowego, stowarzyszenie Skuteczni Piotra Liroya Marca, Federacja dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka, środowiska pro-life na czele z Kają Godek i wspomniany Grzegorz Braun.

W piątek Braun przyjedzie do Rzeszowa, na spotkaniu z dziennikarzami zostaną ogłoszone nazwiska pozostałych kandydatów, którzy wystartują w wyborach do europarlamentu (26 maja) z podkarpackiej listy Konfederacji. Tego samego dnia o godz. 17:00 Braun spotka się ze swoimi sympatykami w hotelu Grein (al. Rejtana 1).

Grzegorz Braun znany jest głównie ze skrajnie prawicowych poglądów. Ostatnio, 3 marca, startował w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska, które odbyły się po zabójstwie Pawła Adamowicza. Braun zdobył prawie 12 proc. głosów, zajął drugie miejsce na trzech kandydatów. 

Wcześniej, w 2015 roku, Grzegorz Braun startował w wyborach na prezydenta RP. Zdobył zaledwie 0,83 proc. głosów, zajął ósme miejsce spośród 11 kandydatów. W tym samym roku założył komitet wyborczy “Szczęść Boże”, który wystawiał kandydatów w wyborach parlamentarnych do Sejmu i jednego do Senatu. Sam Braun nie kandydował. 

Grzegorz Braun w 2010 roku próbował się też, bezskutecznie, dostać do Rady Miasta Wrocławia. W tym samym roku znalazł się w komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, w wyborach na prezydenta RP. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

20 KOMENTARZE

 1. Super sprawa! Panu GB wszystkie łże elity do pięt nie dorastają ponieważ miażdży wiedzą, argumentami i logicznym spójnym myśleniem. Szczęść Boże!

 2. A dlaczego przedstawiciele Izraelitów boją się merytorycznej debaty z Braunem? Brak argumentów powoduje przedwczesne rozwolnienie. Ot prawda objawiona.

 3. słowo “antysemita” jest nie na miejscu. Stanowczo sprzeciwiam się opluwaniu ludzi z niewiedzy. Antysemitą jest osoba którą tak nazwą semici czyli Palestyńczycy? czy kto? Autor myli antysemityzm z prawdą i upominaniem się o własne interesy. “nacjonaliści”? raczej narodowcy – sama nazwa ugrupowania to Ruch Narodowy a nie Ruch nacjonalistyczny. Pan dziennikarz powinien lepiej przygotować sie do pracy.

 4. ” Braun zdobył prawie 12 proc. głosów, zajął drugie miejsce na trzech kandydatów “. INNYMI SŁOWY Braun zdobył NIESPEŁNA 12 proc. głosów, zajął PRZEDOSTATNIE miejsce na trzech kandydatów.

 5. Dla przypomnienia. Ten znany co nie lubil z..d..w to mial poglady skrajnie lewicowe – narodowo socjalistyczne. Prawicowcy nie budowali obozow koncentracyjnych tylko lewaki.

 6. Ja Panu Braun proponuję Stany Zjednoczone tam potrzeba na prezydenta. Ma okazję. To jaja z Gdańska do Rzeszowa przez Wrocław. Śni mu się władza tylko władza i kasa.

 7. Spadochroniarz? Jasiu Wędrowniczek… Wrocław, Gdańsk, Rzeszów. Byle do koryta się dopchać. Ciekawe, gdzie pójdzie, jak na ciemnym Podkarpaciu nie da rady….

 8. Artykuł jest bardzo stronniczy i mimo że sam nie zagłosuję na G. Brauna, to jednak razi mnie takie nieuczciwe “informowanie” o jego starcie w naszym terenie. Poglądy autorów Rzeszów News zwykle wysuwają się na pierwszy plan, gdy temat dotyczy środowiska dalekiego im ideowo. Szkoda, bo lepiej pozwolić ludziom wykuć własny pogląd.

  PS. Osoba prowadząca profil Rzeszów News znowu ma problem z oznaczaniem właściwych profilów w poście na Twitterze. Oznaczono zupełnie przypadkowe konto o nazwie “Grzegorz Braun”, podczas gdy sam Grzegorz Braun nie posiada oficjalnego konta na Twitterze. Oznaczony błędnie został także profil Nowej Konfederacji, która nie ma niczego wspólnego z KONFEDERACJĄ – formacją polityczną. Ale kogo interesują szczegóły?

 9. Cóż za wspaniały artykuł p. Kobiałka. Goebbels byłby dumny. Chyba jedna szkoła propagandy. Nazywać pana Grzegorza antysemitą to duże nieporozumienie. W sumie to się zgadza bo tak jak za jego czasów w Niemczech tak teraz wy popieracie aborcję.

Comments are closed.