Zdjęcie: Grzegorz Bukała / materiały komitetu Konrada Fijołka
Reklama

Konrad Fijołek objeżdża kolejne rzeszowskie osiedla. Mieszkańcom Staroniwy obiecuje, że ulica Staroniwska zostanie zmodernizowana. Taki plan już jest. 

W pierwszym tygodniu maja Konrad Fijołek, kandydat opozycji w wyborach na prezydenta Rzeszowa, zawarł pierwszy „kontrakt”. Na osiedlu Budziwój obiecał mieszkańcom m.in. odnowienie ulic Herbowej, Miejskiej i Senatorskiej, powstanie tam żłobka i przedszkola.

W czwartek Fijołek pojawił się na kolejnym osiedlu – Staroniwa, gdzie w ostatnich latach przybywa mieszkańców. – To osiedle wymaga kolejnych inwestycji – uważa. Fijołek twierdzi, że okazją jest kończąca się unijna perspektywa finansowa i początek nowej.

– Duże projekty dofinansowane z Unii Europejskiej kończą się, ale jeszcze nie zaczniemy nowych. To dobry moment, aby w ciągu tego roku i najbliższego skupić się na tym, by zrobić jak najwięcej tych drobniejszych inwestycji – mówi Konrad Fijołek. 

W „kontrakcie” ze Staroniwą są: budowa placu zabaw przy ulicy Potokowej, drogi do ulicy Przemysłowej, przebudowa ulicy Staroniwskiej oraz remont stołówki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Fijołek podobne „kontrakty” podpisze ze wszystkimi osiedlami.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W przypadku przebudowy ul. Staroniwskiej miasto planuje jej modernizację. – Koncepcja zakłada poszerzenie drogi do siedmiu metrów, budowę chodników, zatok autobusowych. Wystąpiliśmy o decyzję środowiskową – mówi Artur Gernand z rzeszowskiego magistratu.

Ratusz liczy, że wspomnianą decyzję wraz z zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej (tzw. ZRID) będzie miał jeszcze w tym roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama