Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Z poparzeniami ciała pierwszego i drugiego stopnia trafił do szpitala w Siemianowicach Śląskich 55-letni mieszkaniec podrzeszowskiego Niechobrza, gdzie w środę wieczorem doszło do wybuchu butli z gazem w budynku gospodarczym.

Policja o zdarzeniu na terenie gminy Boguchwała została poinformowała około godz. 18:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, butla z gazem wybuchła w budynku gospodarczym, który częściowo był zaadaptowany na potrzeby mieszkalne.

– W chwili wybuchu butli, w budynku przebywała jedna osoba. To 55-letni mężczyzna, który z poparzeniami ciała pierwszego i drugiego został przewieziony przez rodzinę do szpitala w Rzeszowie, a potem śmigłowcem przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Siemianowicach Śląskich – mówi nam Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Pożar budynku gasili strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej. 

Na miejsce zdarzenia pojechał także biegły z zakresu pożarnictwa. Przeprowadzone przez niego w czwartek oględziny wykazały, że budynek, w którym doszło do wybuchu, jest poważnie uszkodzony i nie można z niego korzystać.

– Konstrukcja została naruszona. W tej sprawie będziemy czekać na szczegółową opinię biegłego – dodaje Szeląg. Policja ustala również, co było przyczyną wybuchu butli z gazem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.