Zdjęcie: Straż Pożarna

Ok. 50-letni mężczyzna z poparzeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala po wybuchu butli z gazem w Rudnej Małej koło Rzeszowa.

Straż pożarna informacje o wybuchu 11-kilogramowej butli z gazem otrzymała po godz. 7:30. W zdarzeniu ucierpiał ok. 50-letni mężczyzna, który był sam w domu.

– Butla najprawdopodobniej eksplodowała w przybudówce obok domu jednorodzinnego. Na skutek eksplozji przybudówka zapaliła się. Ogień objął także część pomieszczeń domu. W tej chwili pożar jest opanowany. Na miejscu jest 30 strażaków, 8 zastępów straży pożarnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Na miejsce został wezwany inspektor nadzoru budowlanego, który sprawdzi, czy dom nadaje się do dalszego zamieszkania. Przyczyny oraz okoliczności wybuchu ustali policja – mówi Marcin Betleja, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który poparzonego mężczyznę zabrał do szpitala. Film z tej akcji przesłał nam nasz Czytelnik, pan Paweł Ferenc.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama