Z poparzeniami twarzy, rąk i nóg przewieziono do szpitala dwie osoby w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Polanie w powiecie bieszczadzkim.

Do wybuchu gazu doszło wczoraj (22 listopada). Dom, w którym doszło do zdarzenia, jest oddalony od sąsiednich zabudowań ok. 100 metrów. 11-kilogramowa butla z gazem nie została rozerwana.

Siła eksplozji była jednak tak duża, że w domu uszkodzone zostały okna, wybite szyby i wyrwane futryny drzwi. W chwili wybuchu, w kuchni przebywali właściciele domu: 55-letnia kobieta i jej 32-letni syn.

Oboje doznali poparzeń twarzy, rąk i nóg. Przewieziono ich do szpitala w Ustrzykach Dolnych. Zdaniem lekarzy domownikom nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeszcze nie oszacowano strat powstałych w wyniku wybuchu.

Przyczyny i okoliczności wybuchu gazu ustalają policjanci wydziału kryminalnego z Ustrzyk Dolnych

Wiele osób aktualnie dogrzewa mieszkania przy pomocy pieców zasilanych gazem z butli. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności przy korzystaniu z tych urządzeń. Muszą być one w pełni sprawne.

Gdy wyczujemy uwalniający się gaz, nie wolno włączać światła i innych urządzeń elektrycznych oraz używać otwartego ognia. Najlepiej otworzyć okna oraz drzwi i natychmiast opuścić budynek.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama