Reklama

Do końca listopada br. ma być gotowy projekt przebudowy skrzyżowania ulicy Lwowskiej z Mieszka I w Rzeszowie. Powstanie tam m.in. sygnalizacja świetlna.

O przebudowę skrzyżowania, przy którym znajduje się m.in. restauracja McDonald’s, od wielu lat walczyła Rada Osiedla Mieszka I. Jej szef Jerzy Jęczmienionka mówi, że kiedyś przy skrzyżowaniu planowana była budowa prawoskrętu od ul. Mieszka I w kierunku ul. Lwowskiej.

– Nic z tego nie wyszło. Mieszkańcy mają kłopoty z wyjazdem z ul. Mieszka I. Skrzyżowanie musi być przebudowane, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców – uważa Jęczmienionka.

Wyjazd z ul. Mieszka I w godzinach szczytu to droga przez mękę. Potwierdzają to również rzeszowscy drogowcy, którzy podjęli decyzję, że skrzyżowanie zostanie przebudowane.

– Zaplanowaliśmy tam sygnalizację świetlną. Rzeszów rozwija się, nieustannie rośnie natężenie ruchu. Dlatego też mieszkańcy wyjeżdżający z ul. Mieszka I mają problem z włączeniem się do ruchu – przyznaje Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Aby roboty się rozpoczęły, najpierw musi powstać dokumentacja projektowa inwestycji. Drogowcy wybrali właśnie firmę, która się tym zajmie – to krakowski Budinfo. Dokumentację ma wykonać do końca listopada br.

– Ona określi dokładny zakres prac, które trzeba będzie zrealizować i ile będą one kosztowały. O terminie rozpoczęcia robót trudno na razie mówić. Na wykonawcę inwestycji będzie ogłoszony kolejny przetarg – zapowiada dyrektor Magdoń.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. Przed wszystkim to trzeba odnowić nawierzchnie na całej Lwowskiej, a nie myśleć o światłach. Może lepszym rozwiązaniem byłoby tam małe rondko a nie czop w postaci sygnalizacji świetlnej.

  2. Często mam okazję tamtędy przejeżdżać – czy z Mieszka I czy z Lwowskiej. Problem jest głównie w godzinach szczytu, więc mam nadzieję, że poza godzinami szczytu światła będą wyłączone…

Comments are closed.