Reklama

Jak zachęcić dzieci do uprawiania sportu? Jak je przekonać do jedzenia warzyw i owoców? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas konferencji „Wychowaj Mistrza”. Odbędzie się ona 27 listopada w kinie Helios w Galerii Rzeszów.

[Not a valid template]

 

Konferencję organizuje serwis internetowy Spokido.pl, którego właścicielką jest Kinga Jurkiewicz. Serwis wspiera rodziców w aktywnym wychowywaniu dzieci oraz pozyskiwaniu kapitału na rozwój szczególnie uzdolnionych sportowo młodych talentów

Projekt „Wychowaj Mistrza” zakłada organizację 16 konferencji we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce. Udział w nich jest bezpłatny.

– Konferencje skierowane są do rodziców i mają na celu pokazanie im, że zajęcia sportowe dla dzieci to niewygórowane koszty, dobra zabawa i rozwój ich pociech. Chcemy przekonać rodziców do wartości, jakie niesie ze sobą nauka sportu w młodym wieku oraz wskazać miejsca, gdzie mogą znaleźć porady dotyczące motywowania i rozwoju dzieci – mówi Kinga Jurkiewicz,

Wśród zaproszonych gości konferencji w Rzeszowie są m.in. Krystian Szymaniewicz, mistrz kuchni z ponad 17-letnim doświadczeniem. Zdobywał je w restauracjach włoskich w różnych regionach Włoch, był szefem kuchni w laboratoriach gastronomicznych w Rzymie oraz Ascoli Piceno. Szymaniewicz jest także certyfikowanym trenerem, przedsiębiorcą i autorem „Poradnik Restauratora”.

Atrakcją wieczoru będzie show akrobatyczny rzeszowskiego duetu Delfina & Bartek, zwycięzców „Mam talent”. Wystąpi również Mariola Niziołek, laureatka wielu krajowych i zagranicznych festiwali wokalnych. Gościem honorowym konferencji będą mistrzowie, medaliści Stali Rzeszów

Na konferencji pojawią się również specjaliści od sportu, zawodowi trenerzy oraz tytułowani mistrzowie, medaliści. W programie przewidziane są liczne konkursy z nagrodami oraz niespodzianki dla starszych i młodszych. Opiekę nad przybyłymi dziećmi, sprawować będzie Socatots Polska.

Konferencja jest bezpłatna. Rozpocznie się o godz. 17:00. Konferencji patronuje Rzeszów News. Mecenas nad projektem objęła kancelaria finansowo-prawna Aktywum z Przeworska.

Dla kogo jest Spikodo?

Kinga Jurkiewicz mówi, że pomysł z założeniem serwisu zrodził się w jej głowie we wrześniu ubiegłego roku.

– Miałam marzenie, żeby robić coś dla ludzi, coś, co będzie mnie cieszyło, interesowało i coś, co będę mogła dopilnowywać z każdego miejsca na ziemi, do tego podróżować, zwiedzać Polskę, a kiedyś może również świat. Uwielbiam pracować z ludźmi, pisać teksty, redagować, organizować eventy, wydarzenia, inicjatywy społeczne, wykorzystując wszelakie możliwości, jakie pojawiają się na rynku. Spokido.pl połączyło moją pasje, hobby jakim jest uprawianie sportu, po prostu dla siebie, niekoniecznie zawodowo i miłość do dzieci – opowiada Kinga.

Doszła do wniosku, że portali, trenerów, którzy wspierają dorosłych jest bardzo dużo na rynku, ale co z dziećmi? – Nie wiedzą, co jest dla nich dobre. To o nich trzeba się szczególnie troszczyć, dobierać im instruktorów, czy trenerów i innych specjalistów. Raz zrażeni do sportu mogą do końca życia czuć do niego niechęć – mówi Kinga Jurkiewicz.

Kolejną motywacją do założenia serwisu były obserwacje otyłych dzieci. W Polsce wady postawy ma już ponad 80 proc. najmłodszych.

– Obserwowałam również drugą stronę medalu – rozwój dzieci, znajomych czy już niedaleko „dzieci z sąsiedztwa” aktywnych sportowo. U nich ten problem nie występował. Były szczęśliwe, radosne i bardzo rzadko cierpiały na jakiekolwiek nawet przeziębienia. Aktywność ruchowa jest lekarstwem. Dodatkowo uprawianie sportu kształtuję postawę młodego człowieka – uczy go odnosić sukcesy i ponosić porażki, pracować w grupie, buduję pewność siebie – uważa założycielka Spokido.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: