Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Od poniedziałku, 29 maja, przy rzeszowskiej hali Podpromie policjanci uruchamiają punkt kontroli autokarów. Punkt będzie czynny do 16 czerwca.

Jak poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki, w dni robocze – od 29 maja do 16 czerwca, od godz. 6:00 do 9:00.

W innych godzinach kontrole prowadzone będą doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym KMP w Rzeszowie – nr telefonu: 47 821 33 12.

– Każdy organizator wyjazdu może liczyć na to, że policjanci sprawdzą m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu – zapowiada Magdalena Żuk. 

Policjanci zwrócą kierowcom uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt kontroli potwierdzony zostanie protokołem, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie punkt, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama