Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Od poniedziałku, 29 maja, przy rzeszowskiej hali Podpromie policjanci uruchamiają punkt kontroli autokarów. Punkt będzie czynny do 16 czerwca.

Jak poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki, w dni robocze – od 29 maja do 16 czerwca, od godz. 6:00 do 9:00.

W innych godzinach kontrole prowadzone będą doraźnie, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym KMP w Rzeszowie – nr telefonu: 47 821 33 12.

– Każdy organizator wyjazdu może liczyć na to, że policjanci sprawdzą m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu – zapowiada Magdalena Żuk. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policjanci zwrócą kierowcom uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Fakt kontroli potwierdzony zostanie protokołem, którego kopią będzie dysponował kierowca.

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, kiedy czynny będzie punkt, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama