Zdjęcie: Owsiak Photo

„Wygodnie” to energetyczny popowy utwór, zapowiadający płytę zespołu Past&Future. Premiera płyty zaplanowana jest na jesień.

Past&Future to pięcioosobowy zespół, który w swoim składzie łączy młodość i dojrzałość. Nazwa zespołu nawiązuje też do stylów muzycznych, jakie zespół łączy w swojej twórczości, czyli melodyjność i solidność brzmień lat 80. i 90., nie zamykając się jednocześnie na współczesne możliwości elektroniki.

Past&Future tworzą częściowo muzycy, którzy wcześniej współpracowali z rzeszowskim zespołem Pectus, a obecnie współtworzą sekcję rytmiczną w zespole Michała Szpaka – Bartek Skiba (bas) i Rafał Inglot (perkusja). Ponadto, skład Past&Future to: Jonasz Stępień (wokal i gitara), Mateusz Skiba – gitara i Dawid Gacek – instrumenty klawiszowe.

– Solidne doświadczenia nie tylko muzyczne moje i Rafała – reprezentują część „Past”, reszta składu to świeża krew, niezwykle ambitna młodzież należąca do części „Future”. Swoją przyszłość wiążemy z muzyką. Obecnie pracujemy nad debiutanckim krążkiem, który planujemy wydać już jesienią – zapowiada Bartek Skiba, jeden z założycieli zespołu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Utwór „Wygodnie” to drugi singiel, który znajdzie się na debiutanckiej płycie zespołu. „Wygodnie” to – jak mówi sama autorka tekstu Luiza Ganczarska – historia opowiadająca o tym, jak trudno wyrwać się ze schematu tkwienia w przeszłości.

– Wspomniany w utworze dom to nie mury, a azyl tworzony przez ludzi, istotny fundament poczucia bezpieczeństwa. Bohater tekstu traci swój schron, ale przez przywiązanie do miejsca i wyobrażeń na jego temat pozostaje w swoim pustostanie. To opowieść, w której jak w lustrze może się dzisiaj przejrzeć wiele osóbmówi Jonasz Stępień. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama