Zdjęcie: materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

Miasto Rzeszów wybrało wykonawcę projektu krytego lodowiska. Ślizgawka ma być gotowa do 2024 roku.

Pod koniec sierpnia miasto ogłosiło przetarg na wybór projektanta krytego lodowiska. Zgłosiło się aż 11 firm. Ratusz w miniony piątek wybrał wykonawcę.

– Firma, która zaprojektuje lodowisko, to TBI Architekci z Gdańska. Umowa, opiewająca na 447,7 tys. zł, zostanie podpisana w grudniu. Projektowanie potrwa rok – przekazuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

W planie jest aby najpóźniej początkiem 2022 roku ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji i rozpocząć budowę. Lodowisko ma być gotowe w przeciągu dwóch lat, czyli do 2024 roku. Powstanie przy ulicy Wyspiańskiego. 

Według planów ratusza, kryte lodowisko ma być dwukondygnacyjnym budynkiem z parkingiem podziemnym (160 miejsc) i widownią na 400 miejsc. W budynku mają być szatnie, gabinety odnowy biologicznej, siłownia, kawiarnie, biura i sale konferencyjne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Lodowisko ma być też areną międzynarodowych zawodów hokejowych o najwyższej randze. Obiekt ma być wielofunkcyjny – w zimie lodowisko, na wiosnę i lato ma funkcjonować jako boisko sportowe. Szacunkowy koszt inwestycji to 30 mln zł.

Lodowisko powstanie w tym samym miejscu, gdzie przez długie lata działało lodowisko Rzeszowskiego Ośrodka Sportu Rekreacyjnego. Wyburzono je w 2016 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama