Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Na ponad 200 tys. zł szacowane są straty spowodowane przez oszustów, którzy na fałszywe dokumenty kupowali drogie telefony komórkowe, brali pożyczki gotówkowe i kredyty bankowe.

Policyjne postępowanie prowadzone przez rzeszowską policję nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Z ustaleń śledczych wynika, że pięcioosobowa grupa dokonała kilkudziesięciu oszustw na terenie całego Podkarpacia.

– Sprawcy w przeciągu roku wyłudzili łącznie ponad 200 tys. zł poprzez zawarcie szeregu umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych i wyłudzenie drogich, bogato wyposażonych telefonów komórkowych w promocyjnych cenach – poinformowała Ewa Romankiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Oszuści zawierali także umowy na udzielanie pożyczek gotówkowych i kredytów bankowych. Według prokuratury, sprawcy od początku zakładali, że rachunków za telefon nie będą regulować, a zaciągniętych pożyczek i kredytów nie będą spłacać.

Śledczy ustalili, że oszuści posługiwali się sfałszowanymi dokumentami, które rzekomo potwierdzały ich zdolność kredytową.

Prokuratura na razie zarzuty w tej sprawie postawiła dwóm osobom: Łukaszowi S. i Małgorzacie G. Trzy pozostałe ukrywają się przed policjantami, którzy namierzają sprawców. To Agnieszka P., Barbara M. i Łukasz N.

– Podejrzanym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności – dodaje prokurator Ewa Romankiewicz.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama