Reklama

Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o wyłudzenia kredytów na zakupy ratalne sprzętu elektronicznego. Jeden z nich wcześniej sam wyłudził kredyt w innym banku.

20-letni mieszkaniec gminy Chmielnik i 20-latek z Rzeszowa ubiegali się o 4,5 tys. zł kredytu na zakup smartfona i oprogramowania. W niedzielę mieszkaniec gminy Chmielnik przyszedł do sklepu z artykułami AGD. Przedłożył nieprawdziwe oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które miało decydujące znaczenie przy zawieraniu umowy kredytowej.

Policjanci ustalili, że pomysłodawcą oszustwa był rzeszowianin. To on podał swój numer telefonu, by potwierdzić prawdziwość oświadczenia, które złożył w sklepie 20-latek. Za zawarcie umowy kredytowej miał dostać od swojego wspólnika część zysków ze sprzedaży smartfona.

Pierwszego z mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali w sklepie, gdy przyszedł sfinalizować umowę kredytową. Chwilę później zatrzymali drugiego rzeszowianina, który czekał na zakończenie formalności kredytowych.

Mężczyzna, który starał się o kredyt, nigdy nie był zatrudniony w firmie, którą podał w oświadczeniu. Nie miał również deklarowanych dochodów. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutu oszustwa i usiłowania wyłudzenia kredytu 20-latek został zwolniony.

20-latek z Rzeszowa kilka miesięcy wcześniej wyłudził już w sklepie kredyt bezgotówkowy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał dwa zarzuty, oszustwa i usiłowania wyłudzenia kredytu oraz oszustwa i wyłudzenia kredytu.

– Mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: