Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Do połowy lipca potrwa wymiana biletomatów w miejskich autobusach w Rzeszowie. Pasażerowie muszą się liczyć z problemami w kupnie biletów.

Jak poinformował w poniedziałek (19 czerwca) Maciej Chłodnicki, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, wymiana biletomatów w autobusach, które obsługuje MPK, ma poprawić jakość kupowania biletów za pośrednictwem tych urządzeń. 

– Z części z nich zostaną czasowo wymontowane czytniki – przekazał Maciej Chłodnicki. – Prace serwisowe powinny się zakończyć do połowy lipca – dodał. 

Od poniedziałku, w około 20 autobusach nie będzie można zapłacić za bilet w biletomacie kartą płatniczą. Płacić można bilonem lub kartą bankomatową w kasowniku. 

Kasując bilet normalny, przyłóż kartę do kasownika, poczekaj na komunikat „Dziękuję zabierz kartę”. Jeśli korzystasz z ulgi, wybierz opcję „Inny bilet”, dalej „Wybierz rodzaj biletu”, przyłóż kartę do kasownika i poczekaj na komunikat „Dziękuję zabierz kartę”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Bilet został kupiony po komunikacie „Transakcja zakończona powodzeniem”, a następnie „Skasowano bilet”. Podczas kontroli biletów, okaż kartę. Jeśli pokaże się komunikat „Transakcja zakończona niepowodzeniem”, bilet nie został kupiony. Wtedy ponów próbę.

ZTM zachęca do kupowania biletów także w sklepie internetowym www.ebilet.erzeszow.pl, oraz przy użyciu aplikacji: zbiletem.pl, mPay, moBILET,  skycash, GoPay.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama