Zdjęcie: Ministerstwo Edukacji Narodowej
Reklama

Ponad 87 proc. tegorocznych maturzystów ze szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez miasto Rzeszów zdało egzamin dojrzałości. Ci, którzy nie zdali jednego przedmiotu, do poprawki będą mogli podejść w sierpniu.

W piątek Urząd Miasta w Rzeszowie przekazał nam wyniki tegorocznych matur. Z tego zestawienia wynika, że maturę w tym roku w stolicy Podkarpacia zdawało 2852 osoby. Egzamin zdało 2492 osoby, co oznacza, że maturę pomyślnie przeszło 87,38 proc. abolwentów. To wynik lepszy niż w całym Podkarpaciu, który wyniósł 78 proc., a także w całym kraju – 78,5 proc.

W podziale na typ szkół – w rzeszowskich liceach maturę zdało 93,74 proc. absolwentów, w technikach – 76,39 proc.

– Kolejny rok potwierdza, że wyniki matur w rzeszowskich szkołach są coraz lepsze. Nasza praca z dyrektorami przynosi efekty. Nasze wyniki porównujemy do miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. W tamtym roku nie byliśmy już na ostatnim miejscu, wcześniej zawsze plasowaliśmy się poniżej średniej. Teraz jesteśmy powyżej. Pełny raport o aktualnym stanie rzeszowskiej oświaty przedstawimy pod koniec października – mówi Zbigniew Bury, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Pełne wyniki matur w rzeszowskich szkołach możecie sprawdzić TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama