Wypadek autokaru pod Brzozowem. Większość rannych opuściła szpitale

Sześć spośród siedmiu osób, które trafiły do szpitala w wyniku wypadku autokaru wycieczkowego w podbrzozowskiej Grabownicy Starzeńskiej, opuściło szpitale. 

 

Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie

Jak powiedziała nam w sobotę mł. asp. Joanna Baranowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, w szpitalu przebywa jeszcze jedna osoba. – Na obserwacji w szpitalu w Brzozowie jest 35-letnia kobieta – poinformowała rzecznik Baranowska. 

Życiu 35-latki nie zagraża niebezpieczeństwo. Szpitale w Brzozowie, Krośnie i Sanoku opuściło już 6 osób. Wśród nich jest dwoje nastolatków wieku 13 i 16 lat. W szpitalach przebywały także 4 kobiety w wieku od 35 do 60 lat i 50-letni drugi kierowca autokaru.

Pozostali podróżni, których łącznie było 45, trafili do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabownicy Starzeńskiej, a następnie do Leska. Łącznie, jak informowała podkarpacka straż pożarna, w piątkowym wypadku poszkodowanych zostało 9 osób

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Śmigłowiec LPR w akcji 

Do wypadku doszło ok. godz. 16:30 na drodze wojewódzkiej nr 835. Autokarem wycieczkowym, jadącym z wielkopolskiego Gostynia w kierunku Bieszczad, kierował wtedy 64-latek. Zarówno on, jak i drugi kierowca, byli trzeźwi. 

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że autokar miał awarię, wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w słup energetyczny. Do szpitali przewieziono 7 osób, jedną przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady na miejscu zdarzenia. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności wypadku. Utrudnienia w ruchu na DW 835 trwały wiele godzin, zakończyły się one około północy. 

Zdjęcie: KP PSP Brzozów
Zdjęcie: KP PSP w Brzozowie
Zdjęcie: KP PSP w Brzozowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama